/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4dce5efd36c8ab2d0285240e64976e2e.jpg)
Столиця не може вводити мобільні укриття в експлуатацію за кошти бюджету без змін у законодавстві - КМДА
Як передає Укрінформ, про це ідеться в повідомленні на сайті КМДА.
У Київській міській державній адміністрації прокоментували заяву керівника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка щодо розміщення мобільних укриттів у Києві, зазначивши, що питання використання таких споруд неодноразово порушувалося з початку повномасштабного вторгнення РФ, однак досі не врегульоване на державному рівні.
Без відповідних змін до законодавства місто не має права, витрачаючи бюджетні кошти, офіційно вводити мобільні укриття в експлуатацію і вносити їх до фонду захисних споруд, підкреслив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.
За його словами, питання мобільних укриттів є актуальним ще з лютого 2022 року. Водночас, попри наявність державного стандарту на виробництво таких споруд досі не затверджено нормативів на їх введення в експлуатацію.
"Фактично за бюджетні кошти мобільне укриття можна придбати і встановити, але воно не буде офіційно введене в експлуатацію, не отримає статусу захисної споруди і не буде внесене до відповідного міського фонду. На ньому не можна навіть написати слово "Укриття". І, на жаль, вже є такі приклади», – наголосив Ткачук.
Він зазначив, щоКиїв неодноразово – як на рівні міської влади, так і через рішення Київради – звертався до Кабінету міністрів із закликом врегулювати це питання на законодавчому рівні.
Ткачук нагадав, що ще два роки тому в кожному районі столиці були визначені місця для можливого розміщення мобільних укриттів, а також пройшли зустрічі з виробниками, які виготовляють такі споруди в Києві. Утім, без змін у законодавстві місто не має можливості законно за бюджетні кошти встановлювати подібні споруди як укриття.
"Тому логічне питання: чому цей проєкт досі не реалізується на державному рівні? Адже місцева влада готова виконати свою частину роботи – визначити місця, балансоутримувачів, організувати подальше обслуговування. Але виробництво та встановлення за єдиним стандартом може забезпечувати держава. Я про це говорив і пану Ткаченку ще тоді, коли він працював у Мінстратегпромі. Проігнорували. А тепер бачимо, що єдине рішення, яке може сьогодні запропонувати держава в особі керівника КМВА, це примусити місцеву владу порушити законодавство щодо використання бюджетних коштів", – заявив Ткачук.
Як повідомляв Укрінформ, начальник КМВА Тимур Ткаченко заявив, що на засіданні Ради оборони Києва розглянуть питання облаштування та фінансування модульних укриттів у столиці.
“Майже три з половиною роки великої війни і жодного модульного укриття в столиці. Мерія саме це поняття ставить на "стоп". Жодної гривні, жодного кроку назустріч киянам. Натомість - мільйони на скляні зупинкові комплекси”, - зауважив Ткаченко.
За словами начальника КМВА, в Одесі, Харкові, Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі, Миколаєві - облаштували модульні укриття, а у Києві цьому “заважають” державні будівельні норми.
“Я виношу для розгляду на Раді оборони Києва питання облаштування модульних укриттів в столиці. І, відповідно, фінансування цього проєкту коштом громади”, - повідомив Ткаченко.
Фото ілюстративне

