США ввели санкції проти російської Aeza Group через її підтримку кіберзлочинної діяльності
США ввели санкції проти російської Aeza Group через її підтримку кіберзлочинної діяльності

США ввели санкції проти російської Aeza Group через її підтримку кіберзлочинної діяльності

До санкційного списку також потрапили дві компанії, пов’язані з цією кібергрупою.

США запровадили санкції проти великого кіберугруповання з Росії – компанії Aeza Group та пов'язаної з нею глобальної мережі. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США. 

OFAC внесло Aeza Group до санкційного списку за її роль у «підтримці кіберзлочинної діяльності, спрямованої проти жертв у США та в усьому світі». Також відомство внесло до списку дві пов'язані з кіберугрупованням компанії та чотирьох людей, які є керівниками Aeza Group. 

У координації з Національним агентством з боротьби зі злочинністю (NCA) Великої Британії OFAC внесло до списку підставну компанію Aeza Group у Великій Британії.

Постачальники послуг надійного хостингу (BPH) продають доступ до спеціалізованих серверів та іншої комп'ютерної інфраструктури, призначеної для того, щоб допомогти кіберзлочинцям уникати виявлення та протистояти спробам правоохоронців припинити їхню зловмисну діяльність.

В OFAC повідомили, що Aeza Group надавала послуги операторам інфовикрадачів Meduza і Lumma, які використовували хостинг для атак на оборонно-промислову базу США і технологічні компанії, а також на інших жертв по всьому світу.

Інфокрадіїв часто використовують для збору особистої ідентифікаційної інформації, паролів та інших конфіденційних облікових даних жертв. Потім ці дані часто продаються на ринках даркнету для отримання прибутку, що робить операторів інфокрадіжок головним елементом екосистеми кіберзлочинності.

Aeza Group розміщувала програми-вимагачі BianLian, панелі для викрадення інформації RedLine та BlackSprut. Йдеться про російський ринок для незаконного продажу наркотиків у даркнеті, який дозволяє анонімно купувати і пересилати наркотики через інтернет.

У відомстві додали, що все майно та частки у власності заблокованих осіб, що перебувають у Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб США, блокуються. 

«Крім того, будь-які суб'єкти господарювання, які належать, прямо чи опосередковано, індивідуально або в сукупності, на 50 або більше відсотків одній або кільком заблокованим особам, також блокуються», – повідомили в OFAC.

Нагадаємо, цьогоріч у квітні медіафонд Qurium виявив, що російська мережа дезінформації Doppelganger мала хаб в Aeza — російському хостинг-провайдері із Санкт-Петербурга, який присутній в Європі. 

Раніше кілька членів Aeza Group, включаючи двох їхніх засновників, Юрія Бозояна та Арсенія Пензєва, були заарештовані за надання технічної інфраструктури російському даркнет-маркету BlackSprut, який зосереджується на продажу незаконних наркотиків.

Читайте також:

  • Операція «Doppelganger»: два роки антиукраїнської пропаганди

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
США санкции
Источник материала
loader
loader