Псевдобанкір видурив у жінки 525 тисяч гривень
Псевдобанкір видурив у жінки 525 тисяч гривень

Псевдобанкір видурив у жінки 525 тисяч гривень

Жінка отримувала дзвінки від нібито працівників ПриватБанку. Згодом з'ясувалось, що з її банківської картки списали кошти у розмірі 525 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Козельщинського районного суду Полтавської області, опублікованому 24 червня 2025 року.

27.11.2024 року жінка отримала дзвінок від особи, яка представилась співробітником служби безпеки АТ КБ «ПриватБанк» та повідомила, що по її рахунку прослідковується підозріла активність та попросила, щоб вона слідувала його інструкціям. Приблизно, через кілька хвилин, зателефонував з іншого номеру телефону нібито працівник юридичної служби АТ КБ «ПриватБанк», який передав слухавку співробітнику служби безпеки, що телефонував до цього. Їй вказали, що для того, щоб гроші з її банківської картки не могли зняти сторонні особи, вона повинна зробити все, що він скаже, при цьому жодних паролів чи пін-кодів у неї не запитували.

Чоловік сказав, що він має онлайн доступ до банківського рахунку жінки та бачить залишок коштів, після чого сказав увійти в додаток «Приват-24» та не відключатись і не виходити з нього, що вона і зробила. Далі співрозмовник повідомив, що кошти з її рахунку буде перераховано на банківській страховий рахунок і що дану операцію потрібно підтвердити в додатку. Одночасно з цим в додаток «Приват-24» почали з'являтись віконця з написом «Підтвердити», на які вона натискала. Внаслідок цього у неї було списано з банківського рахунку ФОП кошти на загальну суму 525 тисяч гривень. Громадянин повідомив, що перетелефонує через годину, проте не зробив цього та кошти на рахунок не повернулись. 

Жінка зрозуміла, що стала жертвою шахраїв та звернулась до відділення «ПриватБанку», де всі її банківські рахунки було заблоковано. З виписки банку від 28.11.2024 року їй стало відомо, що один з переказів коштів, у сумі 100 тисяч гривень було здійснено на рахунок в АТ «Юнекс Банк», на ім'я чоловіка, призначення платежу «Зворотна фінансова допомога за договором №11/2 від 26.11.2024 року». Жодних договорів з ним вона не укладала. 

02.05.2025 року через систему «Електронний суд» чоловік подав відклик на позовну заяву, з якого вбачається, що він проти позову заперечує, вважає його безпідставним, необґрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає з огляду на наступне. Як вбачається зі змісту позовної заяви, з рахунку жінки іншими невідомими їй особами, які представлялись як працівники банку, було списано значну суму коштів, до складу якої увійшли заявлені нею у позові 100 тисяч гривень. Вказана операція щодо списання 100 тисяч гривень відбулась без її волі та згоди, тобто, у спосіб, який має ознаки кримінального правопорушення, отже банк і має відповідати за несанкціоноване списання коштів з її банківського рахунку.

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов жінки. З чоловіка на її користь стягнуть безпідставно набуті кошти у розмірі 100 тисяч гривень. 

"Під час розгляду справи, судом встановлено, що позивач у результаті своїх дій чи бездіяльності (безпечності) сприяла втраті інформації, яка дала змогу ініціювати платіжну операцію щодо перерахування коштів з її карткового рахунку на картковий рахунок відповідача. Отже, твердження представника відповідача в частині того, що саме банк повинен бути належним відповідачем та нести відповідальність є безпідставними та необґрунтованими. Ураховуючи вищевикладене, суд виходячи із принципів змагальності сторін та диспозитивності цивільного судочинства, вирішуючи справу на підставі наявних у справі доказів, які надані сторонами по справі, вважає, що заявлений позов позивача про стягнення з відповідача коштів у розмірі 100 тисяч гривень підлягає до задоволення в повному обсязі, оскільки відповідач безпідставно набув зазначені кошти та на час розгляду справи позивачу не повернув", - наголосив суд. 

Источник материала
loader
loader