Премія імені Георгія Ґонґадзе запрошує на Медіадень у Харкові 19 липня
19 липня 2025 року у Харкові відбудеться конференція "Медіадень Премії Ґонґадзе" — подія для журналістів, редакторів, комунікаційників, пресофіцерів, представників громадянського суспільства, студентів та всіх, кому важливі медіа в час війни.
"Медіадні Премії Ґонґадзе" — це серія конференцій для медійників і медійниць, громадянського суспільства, простір для розмови та обміну досвідом. Раніше відбулося пʼять загальнонаціональних Медіаднів.
Подія у Харкові — це вже другий регіональний захід у межах ініціативи "Медіадні.Регіони", яку команда Премії започаткувала для підтримки локальних редакцій, посилення їхнього голосу та професійної солідарності, взаємодії між медіа та суспільством. Перша зустріч відбулася в Одесі у листопаді 2024 року.
"Регіональні медіа першими помічають зміни, першими ставлять запитання і стежать за порядком у своїх громадах. Їхня робота — надважлива для всієї країни, але часто їхні голоси залишаються недостатньо почутими в професійному середовищі. Саме тому ми започаткували 'Медіадні.Регіони' — щоб дати більше простору для обміну досвідом, публічної дискусії та взаємопідтримки серед журналістів", — зазначає Анастасія Абрамець, директорка Премії імені Георгія Ґонґадзе.
"У таких містах як Харків, де сирени і звуки вибухів фактично не стихають, гучнішими є хіба що голоси локальних медіа, які залишаються, працюють. Тут медіа стали ще й однією з форм опору, бо кожна публікація, репортаж та історія — це свідчення. Це субʼєктність і видимість. Ми їдемо до Харкова з важливим диспутом та ціннісними розмовами", — зазначає Владислав Зінкевич, програмний директор Премії імені Георгія Ґонґадзе.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
У програмі — публічне інтерв’ю, тематичні дискусії, кінопоказ
* Програма фіналізовується, можливі зміни щодо спікерів та модераторів.
У публічній бесіді зустрінуться Дмитро Козацький (Орест) — ветеран російсько-української війни, фотограф, та Наталія Курдюкова — керівниця Kharkiv Media Hub.
Про межі регуляції, свободу доступу до інформації і виклики у комунікації говоритимуть під час дискусії: "Зарегульованість чи вимоги воєнного часу: взаємодія воєнкорів та пресофіцерів". Модерує Дмитро Кутовий, співкоординатор Kharkiv Media Hub.
Учасники дискусії:
-
Василіса Степаненко, журналістка, воєнна кореспондентка, продюсерка.
-
Олександра Новосел, воєнна кореспондентка, продюсерка "Суспільне Харків".
-
Володимир Дегтярьов, речник 13-ї бригади НГУ "Хартія", СЕО Newsfront Communications Agency.
-
Мар’яна Рева, директорка департаменту комунікацій МВС.
-
Дмитро Лиховій, офіцер Головного управління комунікацій ЗС України
Також запланована дискусія "Розслідування під час війни: воєнні злочини та корупція". Обговорення фокусуватиметься на пріоритетах розслідувальної журналістики в умовах російської агресії, важливості викриття не лише зовнішнього, а й внутрішнього ворога, викликах у документуванні злочинів і протидії корупції. Модерує Анна Бабінець, керівниця "Слідство.Інфо", фіналістка Премії Ґонґадзе (2024).
Учасники дискусії:
-
Мартина Богуславець, голова Антикорупційного центру "Межа", авторка і ведуча програми розслідувань "На межі".
-
Дмитро Булах, СЕО "Харківський антикорупційний центр".
-
Євген Стрельцов, головний редактор радіо "Накипіло"
-
Вероніка Хорольська, журналістка, ексголовна редакторка "Запорізький центр розслідувань".
Також до уваги відвідувачів — закритий кінопоказ фільму "З любовʼю з фронту" режисерки Аліси Коваленко, виробництва Haka Films, Moon Man, Ji.hlava & JB Films. Це документальна стрічка про війну, любов і людську витривалість. Після показу — обговорення за участі Аліси Коваленко, кінорежисерки-документалістки, членкині Європейської кіноакадемії, доброволиці. Модерує Віктор Пічугін, журналіст і директор з розвитку медіа "Накипіло".
"Медіадень Премії Ґонґадзе" у Харкові відбудеться за підтримки "Фонду Фрідріха Науманна за Свободу" у рамках кампанії фонду UP for Democracy та за організаційної підтримки Kharkiv Media HUB.
Інформаційні партнери події: "Клуб УП", Медіагрупа "Накипіло", "Люк", Ґвара Медіа, "Суспільне Харків", Інститут масової інформації, Медіабаза Харків, Комісія з журналістської етики, "Детектор медіа".
Премія Ґонґадзе заснована у 2019 році Українським ПЕН, родиною Георгія Ґонґадзе, виданням "Українська правда", Києво-Могилянською бізнес-школою та її випускниками.
Сталість і розвиток Премії Ґонґадзе відбувається завдяки підтримці меценатів і меценаток. Меценатами є виключно випускники Києво-Могилянської бізнес-школи, які підтримують цінності Премії та прагнуть змінювати українське суспільство через якісну професійну журналістику.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

