Повернення українських дітей має бути умовою будь-якого миру з Росією - спецдоповідачка ПА ОБСЄ
Повернення українських дітей має бути умовою будь-якого миру з Росією - спецдоповідачка ПА ОБСЄ

Повернення українських дітей має бути умовою будь-якого миру з Росією - спецдоповідачка ПА ОБСЄ

Переговори про мир і припинення вогню в Україні повинні включати домовленість про безумовне та безпечне повернення українських дітей, викрадених Росією.

На цьому наголосила в інтерв’ю Укрінформу спеціальна доповідачка Парламентської асамблеї ОБСЄ, депутатка Риксдагу (парламенту Швеції) Каріна Одебрінк.

"Ми повинні постійно порушувати це питання. Щоразу, коли з’являються повідомлення про можливі переговори між Росією та Україною – чи за участю США, чи інших посередників – ми маємо наполягати на тому, щоб доля викрадених дітей обов’язково була включена до порядку денного", - сказала вона.

За словами Одебрінк, "не можна допустити, щоб було укладено мир або навіть тимчасове перемир’я, в якому ця тема залишиться поза увагою".

"Ми не можемо дозволити, щоб це питання звелося до: "Це, звичайно, трагедія, але рухаймося далі". Ні – питання дітей має залишатися в центрі всіх переговорів, на кожному етапі", - заявила спеціальна доповідачка ПА ОБСЄ.

Вона також наголосила на важливості фінансової підтримки ініціативи Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету з пошуку викрадених Росією українських дітей.

"Робота Єльської лабораторії надзвичайно важлива, адже Росіявідмовляється надавати будь-яку інформацію про цих дітей. Тож, на мою думку, ми маємо підтримувати такі ініціативи, щоб ця критично важлива робота могла тривати", - сказала вона.

За словами Одебрінк, передовий аналіз даних Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету "відіграв ключову роль" у виявленні викрадених Росією українських дітей. Але, на жаль, нова адміністрація США скоротила фінансування деяких гуманітарних досліджень Єля, зокрема й цієї програми.

На цьому тлі спеціальна доповідачка ПА ОБСЄ закликала уряди країн-учасниць допомогти фінансово цій ініціативі Єльського університету.

"Знаю, що Натаніель Реймонд з Єльської лабораторії гуманітарних досліджень відвідував Швецію незадовго до зустрічі в Гельсінкі. Наскільки мені відомо, вони активно намагаються налагодити діалог із країнами для отримання фінансування своєї роботи. Я справді вважаю, що уряди повинні підтримати Єльський університет, оскільки саме вони мають необхідні інструменти та методологію для ідентифікації цих українських дітей. Не певна, що є сенс створювати аналогічні проєкти в інших країнах, але надзвичайно важливо підтримати вже наявну роботу Єля", - сказала вона.

Як повідомляв Укрінформ, очолюваний Ілоном Маском Департамент урядової ефективності Білого дому (DOGE) припинив фінансування Гуманітарної дослідницької лабораторії Єльського університету, яка допомагала з пошуком українських дітей, викрадених Росією.

Група законодавців від Демократичної партії у Палаті представників США закликала адміністрацію президента Дональда Трампа відновити програму, яка допомагає розшукувати українських дітей, викрадених Росією. У спільному листі зазначалося, що це рішення означає, що дослідники втратили доступ до великої кількості інформації, включаючи супутникові зображення та інші дані, про близько 30 тис. дітей, вивезених з України.

Агентство Reuters написало з посиланням на джерела, що скасування контракту Держдепартаменту з Yale HRL призвело до видалення доказів воєнних злочинів на суму 26 млн дол., що допомогло б захистити Володимира Путіна.

Фото: OSCE Parliamentary Assembly

Теги по теме
Россия Дети ОБСЕ
Источник материала
loader