Мільйони переплати за авіашини для ЗСУ: суд обрав запобіжні заходи двом фігурантам справи
Мільйони переплати за авіашини для ЗСУ: суд обрав запобіжні заходи двом фігурантам справи

Мільйони переплати за авіашини для ЗСУ: суд обрав запобіжні заходи двом фігурантам справи

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжні заходи у вигляді застави до помічника народного депутата та власника приватного товариства, підозрюваних у справі щодо зловживань під час закупівлі комплектування для військових літаків.

Як передає Укрінформ, про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє у Фейсбуці.

"2 липня слідчий суддя ВАКС за клопотаннями детективів НАБУ, погодженими прокурором САП, застосував запобіжні заходи у вигляді застави до помічника депутата та власника приватного товариства, підозрюваних у заволодінні коштами Міністерства оборони України під час закупівлі комплектування, а саме шин для військової авіації, що завдало збитків державі на майже 26 млн грн", - ідеться у повідомленні.

Рішенням суду помічнику чинного народного депутата визначено заставу в розмірі 8 млн грн, власнику приватного товариства – 8,5 млн грн.

Також на обох підозрюваних покладені відповідні процесуальні обов’язки.

У межах досудового розслідування встановлено, що керівники двох структурних підрозділів Центрального управління забезпечення авіації та протиповітряної оборони Озброєння Командування Сил логістики Збройних сил України (про підозру яким повідомили в листопаді 2024 року), зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечили перемогу в тендері на закупівлю шин двох приватних товариств.

При цьому для створення вигляду конкурентної боротьби на розгляд тендерної комісії посадовці подали пропозиції не лише цих двох компаній, а й низки підставних. Водночас більш вигідні комерційні пропозиції інших учасників або умисно викривили, або ж зовсім проігнорували.

Відповідно до злочинної схеми власник товариства, використовуючи підконтрольну та зареєстровану в ЄС компанію, закуповував авіаційне комплектування у виробників та в подальшому реалізовував за цінами, завищеними у 2-3 рази.

Помічник чинного народного депутата своєю чергою забезпечував комунікацію між учасниками злочинної змови та сприяв безперешкодній оплаті за укладеними контрактами.

Як повідомляв Укрінформ, у справі щодо зловживань під час закупівлі комплектування для військових літаків оголосили підозри помічнику народного депутата та власнику приватного товариства.

Помічнику чинного народного депутата України повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою). Дії власника приватного товариства, кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Теги по теме
Вооруженные силы Украины Антикоррупционный суд
Источник материала
loader