/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1eab384a79253a362591bfc8647035e7.jpg)
Лубінець: Військовий омбудсман не дублюватиме функції уповноваженого з прав людини
Про це у відповідь на питання кореспондента Укрінформу повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час пресконференції з нагоди третьої річниці перебування омбудсмана на посаді.
За його словами, представники омбудсмана увійшли до робочої групи профільного комітету Верховної Ради, яка займається підготовкою законопроєкту про військового омбудсмана до другого читання.
"Відбулося декілька робочих зустрічей, в тому числі у мене була робоча зустріч з Ольгою Решетиловою. Немає проблеми в дублюванні функцій. Моя позиція дуже проста: в Україні повинні існувати ефективні інституції, які діють на підставі Конституції і законів України. Чи треба підвищувати захист прав військових? Безумовно! Для того, щоб дійсно не було дублювання, після робочої зустрічі з пані Ольгою Решетиловою (призначеною на посаду військового омбудсмана - ред.), ми домовились про можливі варіанти того, як дві інституції можуть одна одну доповнювати. Станом на сьогодні, після робочої комунікації, я бачу, що дійсно є можливість розмежування повноважень двох інституцій", - розповів Лубінець.
Він нагадав, що за законодавством кожен може звернутись до уповноваженого Верховної Ради з прав людини з метою захисту своїх прав.
"Нічого не можна зробити з Конституцією. Тобто в будь-якому випадку кожен громадянин України зможе звернутись і до нас. Навіть військовослужбовець. Все, що стосується процесу мобілізації, соціально-економічних прав, права військових на отримання додаткової допомоги від держави - залишається нашою роботою", - заявив Лубінець.
Він наголосив, що військовий омбудсман не дублюватиме роботу уповноваженого з прав людини, а допоможе охопити всі проблеми військових.
"Водночас, у нас є величезний пласт роботи - це порушення прав військових під час проходження служби. Це питання реагування на рапорти, непереведення, якісь інші службові порушення. Це - те поле, яким може займатись військовий омбудсман. Тому станом на сьогодні я бачу, де у нас потенційно в роботі може з'явитись навпаки доповнення один одного, не порушуючи Конституцію України, не порушуючи діюче законодавство України", - сказав омбудсман.
Як повідомляв Укрінформ, народний депутат із фракції "Слуга народу" Олексій Леонов заявив, що під час підготовки законопроєкту про запровадження інституту військового омбудсмана до другого читання народні депутати намагаються усунути законодавчу колізію, щоб функції військового омбудсмана не дублювалися з функціями омбудсмана з прав людини.

