16-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив склад відбіркової комісії
16-й Одеський міжнародний кінофестиваль представив склад відбіркової комісії, яка формуватиме Національну та Міжнародну європейську конкурсні програми фестивалю, а також обиратиме учасників пітчингів у межах професійної секції Film Industry Office. Про це розповіли у пресслужбі кінофестивалю.
Покази конкурсних програм та індустріальні заходи 16-го Одеського міжнародного кінофестивалю цьогоріч відбудуться у Києві з 24 вересня по 4 жовтня.
До складу відбіркової комісії увійшли:
-
Оксана Волошенюк – голова правління Спілки кінокритиків України, викладачка кафедри кінознавства КНУТКІТ імені І. К. Карпенка-Карого, експертка медіаосвітніх програм Академії української преси.
-
Іванна Дядюра – генеральна директорка компанії IDAS International Film, керівниця телевізійних проєктів, кінокритикиня, продюсерка фільмів «Хайтарма» (2013), «Чужа молитва» (2016), «Кіборги» (2017), «Ми є, ми поруч» (2019), «Обійми мене» (2020), «Сірі бджоли» (2024).
-
Ігор Сукманов – програмний консультант, кінознавець, публіцист, організатор фестивалів і журналіст, член Європейської кіноакадемії та FIPRESCI, член-засновник Білоруської незалежної кіноакадемії.
-
Алік Шпилюк – програмний консультант та відбірник Одеського міжнародного кінофестивалю, артдиректор Української кіноакадемії, член Експертної комісії Державного агентства України з питань кіно, член Ради з державної підтримки кінематографії.
Координаторкою програмного відділу стала креативна директорка, сценаристка й продюсерка Надія Рокитянська.
Наразі триває прийом заявок на участь у пітчингах індустрійної програми Film Industry Office. До участі в презентаціях запрошують творців повнометражних ігрових, документальних та анімаційних фільмів, які перебувають на стадіях Development та Work in Progress. Подати заявку можна до 1 серпня включно.
Щоб подати проєкт, потрібно заповнити форму у відповідному розділі: Development та Work in Progress.
Найкращим ігровим фільмом Національного конкурсу було визнано стрічку «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва. Найкращий документальний фільм — «Глядєлов» Ксенії Кравцової. Детальніше про всіх переможців 15-го ОМКФ читайте в новині.
Фото: ОМКФ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

