Львівська ОВА відреагувала на скандал з системою "Шлях" та підписом російського царя
Львівська ОВА відреагувала на скандал з системою "Шлях" та підписом російського царя

Львівська ОВА відреагувала на скандал з системою "Шлях" та підписом російського царя

Ілюстративне фото: Depositphotos

Львівська обладміністрація заявила, що у перші місяці повномасштабної війни не було можливості повністю перевіряти всі організації, що подавались до системи "Шлях", а рішення про внесення до неї ухвалювалися колегіально. У такий спосіб відомство відповіло на розслідування проєкту NGL.media щодо видачі дозволів вигаданій організації "Гуманітарна надія нації", яка надсилала листи підписом російського царя Олександра III та гербом "Газпромбанку".

Обладміністрація заявила, що у перші місяці повномасштабного вторгнення система "Шлях" не була технічно адаптована до умов воєнного стану: доступ до реєстрів (у тому числі Реєстру громадських об'єднань) було обмежено, не було законодавчих обмежень для людей, які виїжджали за кордон як водії, а обсяг запитів "вимірювався тисячами щодня".

За даними NGL.media, дозволи для цієї фейкової організації видавались восени 2022-го, тобто через пів року після початку великої війни.

"На той момент у держави не було програмного забезпечення, яке б дозволяло перевіряти кожне звернення з необхідною глибиною. І ми, як обласна адміністрація, діяли в рамках тодішнього нормативного поля та наявних технічних можливостей", – стверджує ОВА.

У відомстві додали, що рішення про внесення людей до системи "Шлях" ухвалювалось колективно спеціальною комісією, входили представники різних відомств, зокрема з Державної прикордонної служби (ДПСУ), Служби безпеки України та Національної поліції.

За даними ОВА, у цілому Комісія надала право на перетин кордону понад 50 000 людей – ДПСУ встановило, що термін перебування за межами України порушили 1920 осіб (3,7%).

"Не знімаючи з себе відповідальності, хочемо наголосити – в умовах надзвичайної ситуації можливі окремі порушення. Однак, обираючи між повною зупинкою виїздів (і зривом волонтерської допомоги фронту) та ризиком поодиноких порушень ми обрали друге – щоб армія не залишилась без підтримки. Це [3,7% тих, хто не повернувся вчасно] свідчить про високу свідомість людей та незначну кількість порушників", – пояснила свою позицію обладміністрація.

Вона додала, що продовжить співпрацювати з правоохоронцями у розслідуванні таких випадків.

  • NGL.media також заявляло, що один з учасників схеми нібито виїжджав разом з позаштатним радником глави Львівської ОВА Олексієм Шевчуком – останній повернувся за три дні вже один. Журналісти стверджують, що Шевчук причетний і до інших схем зі "Шляхом". У своїй відповіді обладміністрація не коментує ці дані.
  • У лютому 2025 року уряд закрив систему "Шлях" для водіїв, які перевозять гуманітарні вантажі. Це відбулось після скандалів з тим, що через систему за кордон тікали чоловіки призовного віку, що ухилялися від мобілізації.
Источник материала
loader
loader