Чому під час спеки комахи тікають у ваш дім: як цьому завадити
Чому під час спеки комахи тікають у ваш дім: як цьому завадити

Чому під час спеки комахи тікають у ваш дім: як цьому завадити

Як пише 24 Канал з посиланням на Real Simple, цим середовищем дуже часто стає будинок. Якщо помічаєте, що з приходом літа у вас побільшало небажаних гостей, вам зовсім не здається – це звична реакція комах на високі температури. Як з ними боротися, розповідаємо далі.

Як спека впливає на комах

Комахи – холоднокровні організми. Вони напряму залежать від температури довкілля. Більшість з них активізується за теплої погоди, однак при підвищенні температури до понад 30 – 40°C комахи починають шукати укриття.

Температури вище 50°C взагалі можуть бути смертельними для багатьох видів. Але навіть якщо до цієї межі не доходить, спека прискорює їхній метаболізм та життєвий цикл: яйця швидше вилуплюються, личинки швидше ростуть, і нові покоління з’являються ледь не щотижня.

Як результат – комахи розмножуються активніше, а отже, і частіше з’являються в помешканнях, шукаючи прохолоду, вологу і їжу.

Чому вони обирають саме ваш дім

Коли на вулиці 30°C і більше, а особливо в суху погоду, комахи шукають притулок у прохолодних, затінених місцях із підвищеною вологістю. І ваш дім може стати для них ідеальним прихистком.

Найчастіше це стосується мурах, тарганів, павуків, мух і вуховерток. Потрапивши всередину, вони залишаються надовго – адже знаходять усе необхідне: вологу, їжу й захист.

КомахаВлітку комахи шукають прихисток у будинках / Фото Pexels

Як запобігти літньому нашестю

  • Застосовуйте захисні засоби частіше. Через спеку спреї та приманки швидше випаровуються, тому їх варто наносити вранці або ввечері та повторювати частіше.
  • Перевірте ущільнювачі дверей і вікон. Щілини пропускають не лише тепле повітря, а й комах. Герметизація зменшує шанси на вторгнення.
  • Контролюйте вологість. Особливо в підвалах та ванних кімнатах. Встановіть осушувач повітря та перевірте, чи не підтікає кран або труба.
  • Зберігайте їжу правильно. Фрукти, корм для тварин і крихти приваблюють комах. Тримайте продукти в герметичних контейнерах, швидко мийте посуд і прибирайте залишки.
  • Винесіть сміття якомога далі. Контейнери для сміття краще тримати не біля входу, а на відстані. Вони є магнітом для шкідників.
  • Обріжте гілки, що торкаються дому. Зелені насадження, які прилягають до стін чи даху, можуть стати містком»для комах.
  • Спробуйте натуральні засоби. Перцева м’ята, лаванда, цитронелла можуть ефективно відлякувати шкідників.

Що робити, якщо комахи вже оселилися

Починайте з виявлення точок проникнення, джерел їжі та води. Потім дійте швидко: використовуйте пастки-приманки, натуральні інсектициди або пилосос для збору комах та їхніх яєць. Вчасні й послідовні дії не дадуть шкідникам зміцнити свої позиції у вашому домі.

Водночас замість того, щоб миритися з їхньою присутністю або щодня влаштовувати облаву, краще завчасно вжити профілактичних заходів. Тоді ваш дім залишиться лише для вас – без непроханих сусідів.

До речі, дбати про відсутність комах треба не тільки у будинку, а й поблизу басейну. Для цього можна використати5 природних способів, що дозволяють відлякати бджіл від басейну, не нашкодивши комахам.

Источник материала
loader
loader