Збагатилися за час війни. НАЗК завершило частину перевірок декларацій посадовців ТЦК
Національне агентство з питань запобігання корупції завершило частину перевірок посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. За результатами було виявлено численні порушення на десятки мільйонів гривень. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на пресслужбу НАЗК.
За результатами повної перевірки 18 декларацій із 23 запланованих, НАЗК виявило:
- ознаки недостовірних відомостей на понад 28,5 млн грн,
- ознаки незаконного збагачення на понад 5,6 млн грн,
- ознаки необґрунтованих активів на понад 2,6 млн грн.
Зокрема, у декларації начальника Дніпропетровського обласного ТЦК та СП за 2022 рік встановили ознаки незаконного збагачення. За даними НАЗК, з серпня 2021 по липень 2023 року близькі особи посадовця придбали активи на понад 8,8 млн грн – дві квартири в Дніпрі, автомобілі Volkswagen Passat і Ford Ranger, а також $65 тис., подаровані дружині її батьком, чий дохід не дозволяв здійснити таку передачу коштів.
Крім того, посадовець не задекларував шість об’єктів нерухомості у власності, ще два – у користуванні, два автомобілі, а також доходи, отримані ним і його дружиною. Національна поліція розпочала кримінальне провадження за ст. 366-2 та ст. 368-5 КК України. Слідство завершене, справу передали до суду.
У декларації офіцера відділу рекрутингу Одеського ОТЦК та СП за 2022 рік виявили недостовірні відомості на понад 3,8 млн грн. Він не задекларував земельну ділянку у власності, квартиру у користуванні, дві квартири доньки, а також зазначив неправильну вартість житла, трьох автомобілів і мотоцикла. Крім того, не вказав корпоративні права. Триває розслідування.
Ще одне провадження за ст. 366-2 відкрило ДБР щодо командира відділення Богодухівського РТЦК та СП Харківської області. У його деклараціях за 2022 і 2023 роки виявили недостовірні відомості на понад 2,6 млн та 2 млн грн відповідно – зокрема, не вказані дві земельні ділянки, квартиру, дохід і грошові активи.
Схожі порушення знайшли у декларації начальника відділення військового обліку сержантів і солдатів запасу Дубенського РТЦК та СП Рівненської області. За 2023 рік він не задекларував житловий будинок і земельну ділянку, якими користувався разом із сім’єю.
Крім того, Ленінський райсуд Харкова оштрафував командира відділення Харківського обласного ТЦК та СП на 17 тис. грн за адміністративне правопорушення. У декларації він не вказав дві земельні ділянки, спотворив дані про вартість автомобіля та свій дохід.
Як повідомлялося, головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський доручив провести перевірку у територіальних центрах комплектування на наявність осіб з бойовим досвідом. Військовослужбовці без нього та проблем зі здоров’ям будуть направлені у райони ведення бойових дій.
Раніше командування Сухопутних військ повідомляло: половину штату ТЦК в країні складають військові, які отримали поранення чи контузії на фронті. Про це «Главком» поінформували у Сухопутних військах, у підпорядкуванні яких перебувають ТЦК та СП.
До слова, від початку повномасштабної війни всі очільники територіальних центрів комплектування та служби підтримки були змінені без винятку. У листопаді-грудні минулого року було «оптимізовано» роти охорони чи не всіх тилових частин: військових, які не мали обмежень за станом здоров’я, було направлено в піхоту, натомість прийшли учасники бойових дій з пораненнями, або чоловіки старше 50 років з числа нещодавно мобілізованих.
Сухопутні війська Збройних Сил України застерегли громадян про серйозні наслідки за навмисне перешкоджання діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Останнім часом у мережі значно зросла кількість відео, що фіксують такі дії, а деякі особи відкрито заохочують до них.

