Помічниця Крупи отримала вирок за оформлення фіктивної інвалідності
Помічниця Крупи отримала вирок за оформлення фіктивної інвалідності

Помічниця Крупи отримала вирок за оформлення фіктивної інвалідності

На Хмельниччині суд оголосив вирок помічниці Тетяни Крупи 53-річній Раїсі Кабарчук, яка причетна до схем з отриманням груп інвалідності за гроші. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на «Всім».

Кабарчук має другу групу інвалідності. Жінка родом з села Жуків Улашанівської громади, не працює, одружена, утримує трьох дітей. Раніше судима не була.

У липні 2024 року військовозобовʼязаний дізнався, що помічниця Крупи може проконсультувати щодо отримання групи інвалідності. Він хворів на хронічний калькульозний холецистит.

Зустріч відбулася 3 серпня 2024 року у Славуті в перукарні поблизу автовокзалу. Там Кабарчук запропонувала чоловіку «посприяти» у наданні другої групи інвалідності, яка дала б можливість уникнути мобілізації й виїхати за кордон. Це мало відбуватися через обласну МСЕК, якою на той час керувала Крупа.

За свої «послуги» помічниця попросила $12 тис. та 35 тис. грн (528 920 грн). 31 серпня 2024 року вони зустрілися знову. Помічниця отримала від чоловіка 35 тис. грн, а вже 24 вересня жінка повідомила «клієнту», що його документи готові і їм слід зустрітися для передачі решти грошей. Тоді її й затримали. Пізніше за Раїсу Кабарчук внесли заставу в розмірі 90 840 грн.

31 березня цього року Раїса Кабарчук уклала з прокурором угоду визнання винуватості. П’ять років ув’язнення будуть замінені на умовний термін (суд визначив його тривалість у два роки), штраф на суму 540 090 грн, благодійний внесок на потреби ЗСУ 100 тис. грн. Крім того, їй заборонено обіймати посади з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями на два роки.

Як повідомляв «Главком», 15 травня Вищий антикорупційний суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою екскерівниці Хмельницької МСЕК Тетяні Крупі до 13 липня. Водночас суму застави для підозрюваної було зменшено з 130 млн грн до 112 млн грн.

Треба наголосити: правоохоронці розслідують кілька фактових кримінальних справ, у яких згадується сім'я ексголови МСЕК Хмельниччини. Це – незаконне збагачення (за цим епізодом підозру вручено лише Тетяні Крупі); одержання неправомірної вигоди службовою особою за попередньою змовою групою осіб; легалізація майна; шахрайство.

Крім цього, у квітні 2025 року після повної перевірки двох електронних декларацій Тетяни Крупи НАЗК звернулося до НАБУ, вбачаючи склад злочину за ч. 2 статті 366-2 Кримінального кодексу («Умисне декларування завідомо недостовірних відомостей»).

Раніше чоловік підозрюваної Володимир Крупа заявляв, що відшукана правоохоронцями велика сума готівки у його квартирі, належить іншим особам, які передали гроші у вигляді інвестицій для спільних бізнес-проєктів.

До слова, колишня головна лікарка Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа, підозрювана у незаконному збагаченні, орендувала житло поблизу НАБУ і готова вийти із СІЗО.

Источник материала
loader