/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F927f74ada61e9d3477ca0d28189840a0.png)
Засновника Celsius Алекса Машинського засудили до 12 років ув'язнення за криптовалютне шахрайство в США
Алекса Машинського , засновника та колишнього генерального директора Celsius Network, що займається криптовалютними операціями, засудили до 12 років позбавлення волі після того, як у грудні він визнав себе винним у шахрайстві з цінними паперами та товарними шахрайствами.
Вирок Машинському був призначений окружним суддею США Джоном Коелтлом на Мангеттені, і він є одним із найдовших у кримінальній справі, що виникла через обвал криптовалютних ринків у 2022 році.
Сем Бенкман-Фрід, який очолював біржу FTX, відбуває 25-річний термін ув'язнення після того, як його визнали винним у шахрайстві. Він подав апеляцію .
Федеральні прокурори заявили, що 59-річний Машинський вводив клієнтів в оману щодо безпеки Celsius та штучно завищував вартість власного токена Celsius, Cel.
Вони вимагали тюремного ув'язнення на строк щонайменше 20 років, називаючи це «справедливим покаранням» за те, що Машинський спричинив кривдні дії проти тисяч людей та завдав мільярдів доларів збитків, отримавши при цьому особисту вигоду на понад 48 мільйонів доларів.
«Аргументи на користь токенізації та використання цифрових активів є вагомими, але це не є ліцензією на обман», – заявив прокурор США Джей Клейтон на Мангеттені.
Машинський вимагав одного року і одного дня позбавлення волі, заявивши, що відчуває докори сумління та хоче зробити все справедливо для своєї родини та колишніх клієнтів Celsius. Його покарання включає три роки наглядового звільнення та конфіскацію 48,4 мільйона доларів.
Адвокати Машинського не були одразу доступні для коментарів.
Заснована у 2017 році, компанія Celsius з Хобокена, штат Нью-Джерсі, подала заяву про банкрутство за главою 11 у липні 2022 року після того, як клієнти поспішили вивести депозити через падіння цін на криптовалюту.
Машинський народився в Україні, емігрував з родиною до Ізраїлю, а до Нью-Йорка переїхав після відвідування міста в 1988 році.
Кредитори криптовалют обіцяли вкладникам легкий доступ до позик та високі процентні ставки, водночас позичаючи токени інституційним інвесторам, сподіваючись отримати прибуток від різниці.
Celsius пропонував 17% річних за деякими депозитами, але мав дефіцит балансу в розмірі 1,19 мільярда доларів, коли звернувся за захистом від банкрутства.
Машинський також зіткнувся з цивільними позовами від Комісії з цінних паперів та бірж США, Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США, Федеральної торгової комісії США та генерального прокурора Нью-Йорка Летиції Джеймс.

