Українські аудіогіди працюють у 53 країнах – Зеленська
Українські аудіогіди працюють у 53 країнах – Зеленська

Українські аудіогіди працюють у 53 країнах – Зеленська

Проєкт з українізації світових пам’яток охопив 53 країни та 100 визначних місць світу.

Як передає Укрінформ, про це дружина Президента України Олена Зеленська повідомила у Фейсбуці.

За словами Зеленської, під час першого візиту до Берліна у 2019 році вона потрапила на автобусну екскурсію українською мовою, але дізналася, що це радше виняток, адже на більшості світових туристичних атракцій українці змушені задовольнятися російською, тому що української як опції просто немає.

«Тоді й вирішила: наша мова має право звучати у світі й звучатиме. Так розпочинався проєкт з українізації світових пам’яток. Сьогодні він охопив 53 країни й 100 визначних місць, які відвідують мільйони туристів», – зауважила Зеленська.

Як підкреслила перша леді, українською звучать старовинні палаци та замки, зокрема Версаль у Франції, замок-палац Фредеріксборг у Данії, палац Сансусі та замок Шарлоттенбург у Німеччині, Королівський палац Геделле в Угорщині, Единбурзький замок у Великій Британії, палаци Шенбрунн та Гофбург в Австрії, Долмабахче в Туреччині та палац Великих князів Литовських у Литві.

До цього переліку входять туристичні автобусні маршрути у Греції, Литві, Данії, Португалії, Норвегії, Мексиці, Аргентині та човникові екскурсійні маршрути у Фінляндії та Данії.

Українською мовою проводяться екскурсії у соборі Саграда Фамілія в Барселоні та Великій мечеті шейха Заїда в Абу-Дабі, Національному парку Гьореме в Каппадокії у Туреччині та Історико-художньому заповіднику «Гобустан» в Азербайджані, а також галереях, першою з яких стала Альбертіна у Відні, та десятках художніх музеїв світу.

За її словами, «у нашому доробку вже є свої рекордсмени та родзинки: найдовший український аудіогід музеями Ватикану – 19-годинне аудіо; найінтерактивніший – у Музеї Бенакі (Афіни), доступний із будь-якогокуточка світу; найтрендовіший – записаний за допомогою ШІ –Музеї-фортеці Суоменлінна (Фінляндія); окремий гід для дітей у гамбурзькій Кунстгалле та Музеї Барберіні Потсдама (Німеччина)».

Вона зауважила, що до озвучування долучилися українські зірки та посли, і підкреслила, що це важливо саме зараз, оскільки мільйони українців, розкиданих по світу російським вторгненням, мають право чути інформацію рідною мовою.

«У час, коли Росія намагається знищити нашу ідентичність, особливо маємо про неї дбати. Наша мова має звучати – як мова культури й розвитку. Вона – наш амбасадор так само, як кожен із нас», – наголосила Зеленська.

Перша леді додала, що не раз відвідувала відкриття аудіогідів, і багато музеїв їй відгукнулися по-особливому, наприклад, музей Голокосту «Яд Вашем» в Ізраїлі.

Українські аудіогіди, підкреслила Зеленська, працюють у місцях, які розповідають про трагедії народів, спроби їх винищення й про силу пам’яті, яка допомагає зцілюватися та рухатися вперед.

Зокрема, це музей у Хіросімі (Японія), музей окупації Латвії, музей Варшавського повстання, меморіально-музейний комплекс жертв політичних репресій і тоталітаризму «АЛЖИР» у Казахстані та меморіал геноциду в Кігалі (Руанда).

Зеленська закликала зміцнюватися «силою нашої пам’яті й нашого слова" та рухатися далі, а також подякувала всім українським посольствам, консульствам, командам музеїв та активістам, які «цьому сприяли чи ще посприяють».

Повний перелік аудіогідів можна знайти за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, у Музеї апартеїду у Південно-Африканській Республіці запрацював український аудіогід.

Фото: Олена Зеленська / Фейсбук

Источник материала
loader
loader