Процес реформування Центру страткому та інформаційної безпеки триває. МКСК вирішує питання фінансування
Процес реформування Центру страткому та інформаційної безпеки триває. МКСК вирішує питання фінансування

Процес реформування Центру страткому та інформаційної безпеки триває. МКСК вирішує питання фінансування

МКСК повідомило «Детектору медіа», що проєкт постанови Кабміну про внесення змін до порядку використання коштів з держбюджету на стратегічні комунікації, інформаційну безпеку, заходи з європейської та євроатлантичної інтеграції перебуває на доопрацюванні структурних підрозділів міністерства.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій (МКСК) все ще перебуває у процесі реформування. Про це повідомив заступник міністра з питань європейської інтеграції Андрій Наджос у відповідь на запит «Детектора медіа».

Цей процес почався 17 січня, коли державну установу «Науковий центр розвитку туризму» перейменували за наказом МКСК, створивши державну установу «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки». Для проведення процедури перереєстрації 15 січня в. о. керівника Наукового центру розвитку туризму було призначено Андрія Антоненка. Тоді в розмові з «Детектором медіа» він сказав, що, за оптимістичним сценарієм, очікує завершення процедури створення Центру у березні 2025 року. 

«ДМ» звернувся до МКСК 1 травня із запитанням про те, на якому етапі реформування нині перебуває Центр. У відповідь на запит відомство повідомило, що наразі «вирішується питання фінансового забезпечення діяльності державної установи».

«Проєкт постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення стратегічних комунікацій, інформаційної безпеки, заходів з європейської та євроатлантичної інтеграції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2015 р. № 772, пройшов перший етап міжвідомчого погодження та наразі перебуває на доопрацюванні структурних підрозділів МКСК.

У подальшому даний проєкт постанови буде направлено на повторне погодження до заінтересованих органів відповідно до вимог Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950», — йдеться у у відповіді МКСК. 

Процес реформування Центру страткому та інформаційної безпеки триває. МКСК вирішує питання фінансування - Фото 1

Фото: скриншот відповіді МКСК на запит «Детектора медіа»

Як повідомлялось раніше, 6 грудня 2024 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій України створило Центр стратегічних комунікацій, перейменувавши для цього одне з державних підприємств, та призначило його керівником Сергія Бикова. Биков у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що ці кроки потрібні для інституціалізації наявного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, підрозділу Укрінформу. Загальне керівництво Центром здійснює Ігор Соловей. На момент перейменування ДП і призначення Бикова виконувачем обов'язків команда Центру не мала конкретних пропозицій з боку МКСК щодо подальшої своєї роботи. 

Після призначення Бикова на посаду в. о. керівника держпідприємства і зустрічі заступника міністра з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса з керівником Центру страткому Ігорем Солов’єм стало відомо, що МКСК запропонувало всім членам команди Центру перейти до новоствореної структури.  

Також 7 грудня стало відомо, що МКСК оголосило про проведення відкритого конкурсу для визначення нового керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки після завершення процедури перереєстрації установи.

Після оприлюднення новини про призначення Сергія Бикова керівником Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з’явились повідомлення про те, що ця людина має сумнівне минуле, зокрема працювала на Медведчука. Сам Биков назвав це скоординованою атакою та заперечував роботу на зрадника, мовляв, його несправедливо оббріхують. Але 7 грудня 2024 року міністр культури та стратегічних комунікацій повідомив: Бикова звільнено, що підтвердив і сам Биков у коментарі «Детектору медіа».

8 грудня 2024 року члени Медіаруху, громадські організації, які працюють у сфері медіа та комунікацій, а також представники медійної, комунікаційної і експертної спільнот закликали керівництво МКСК до виважених, прозорих і відповідальних рішень, а також відкритого професійного діалогу у процесі реорганізації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Читайте також:

  • Медведчук, Вілкул, свічечка, гіфка. Читаємо і слухаємо цитати Сергія Бикова, який мав керувати державними стратегічними комунікаціями
  • Любов Цибульська: «Призначення Бикова — це вирок власній експертності. Це також злочин»

23 січня у проєкті «Карп'як на Суспільному» міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький повідомив, що перше засідання щодо кандидата на посаду Керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вже відбулося, а друге має поставити крапку у цьому питанні. За його словами,  відкритий конкурс на посаду очільника Центру проводити не будуть, а охочих обійняти цю посаду не дуже багато.

Центр протидії дезінформації при РНБО, створений у березні того ж року, спочатку очолила Поліна Лисенко, у вересні 2021 року, у зв'язку з її декретною відпусткою, ЦПД очолив Андрій Шаповалов, якого в січні 2024 року замінив на посаді Андрій Коваленко. 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
финансирование
Источник материала
loader
loader