/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Fd4eaaf789dd849c2c4a44bbed372895f.jpg)
Досліди, що працюють: перевірена практика від Агрейн
Досліди, що працюють: перевірена практика від Агрейн
Тарас КорнієнкоСучасне сільське господарство потребує наукового підходу, і агрогрупа «Агрейн» доводить це на практиці. Дослідження тут — не просто експерименти, а інструмент для оптимізації витрат, підвищення продуктивності та адаптації до змін.
Чому дослідження так важливі?
Основна мета досліджень — оптимізувати витрати та підвищити продуктивність кожного поля. В умовах стрімкого зростання вартості ресурсів, зокрема азотних добрив, експерименти допомагають не просто зекономити, а й зберегти або навіть покращити врожайність. Так, упродовж двох останніх сезонів ми зосередилися на дослідженнях щодо зменшення норм внесення азоту. Результати виявилися більш ніж переконливими — використання азотних добрив на кукурудзі вдалося зменшити вдвічі.
Ще донедавна багато рішень в аграрній галузі ухвалювалися не на основі даних, а під впливом порад чи емоцій. Серед них — популярна теза: «Що більше добрив, то кращий урожай». Та сьогодні такий підхід в умовах нестабільного зволоження вичерпав себе. Високі ціни на ресурси, нестабільний клімат і глобальні тренди сталого розвитку змушують агровиробників шукати нові підходи. На перший план виходить розуміння процесів у ґрунті, мікробіології та агрохімії. І тут досліди стають основою ефективного виробництва.
Практичні висновки: новий підхід до живлення культур
Багаторічна практика застосування планових норм добрив, націлених на максимальний результат, не завжди виправдовувала очікування — і головною причиною були погодні коливання. Проведені досліди показали, що на контрольних ділянках із мінімальним внесенням результат був співставним із повною системою живлення. Цей факт став поштовхом до перегляду підходів.
Наразі «Агрейн» застосовує розділену стратегію: частину добрив вносять на старті, а далі — проводять підживлення за потреби. Такий підхід базується на знаннях агрохімії, ґрунтознавства та мікробіології. Важливо розуміти, що ґрунти з вмістом гумусу понад 2,5% самостійно можуть генерувати до 90 кг азоту. Завдання аграрія — не втручатись хаотично, а активувати цей природний механізм за допомогою доступних інструментів.
Гібриди кукурудзи: роль пластичності
Ще один важливий напрям досліджень — випробування гібридів кукурудзи. Ставка робиться не на максимально врожайні, а на пластичні гібриди — ті, що стабільно дають добрі результати за різних умов. Це особливо актуально в умовах змін клімату та високих цін на добрива.
Дослідження в цьому напрямі проводяться щорічно: нові гібриди висіваємо, спостерігаємо за їх розвитком протягом кількох сезонів і лише потім приймаємо рішення про їх масштабне впровадження у виробництво.
Загалом в «Агрейн» досліди стали не разовими проєктами, а фундаментом для прийняття управлінських рішень. Саме завдяки глибокому аналізу, перевіреним даним і науковому підходу ми не лише підвищуємо ефективність, а й забезпечуємо відповідальне, стале використання природних ресурсів.
Тарас Корнієнко, заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн»
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.

