В Україні запрацювала освітня платформа для жителів Криму
В Україні запрацювала освітня платформа для жителів Криму

В Україні запрацювала освітня платформа для жителів Криму

На платформі зібрано актуальну інформацію про можливості української освіти для мешканців Криму та інших тимчасово окупованих територій.

В Україні стартувала освітньо-інформаційна платформа для жителів тимчасово окупованого Криму. На ній зібрали інформацію про мовні ресурси та можливості української освіти для школярів, їхніх батьків і педагогів. Про це розповіли у Міністерстві освіти і науки (МОН).

Зокрема на сайті платформи можна знайти:

  • інформацію про здобуття загальної середньої, професійної та вищої освіти для учнів із ТОТ;
  • доступ до навчальних програм і онлайн-курсів;
  • ресурси для вивчення української та кримськотатарської мов.

Платформа містить 8 основних розділів, які оновлюють відповідно до змін у законодавстві, державній політиці та рекомендацій уповноважених органів.

На платформі можна отримати роз’яснення щодо вступу до українських шкіл, дистанційного чи екстернатного навчання, складання іспитів, отримання документів про освіту, а також інформацію про навчання в Міжнародній українській школі (МУШ).

Там також можна отримати інформацію про здобуття професійної освіти – перелік освітніх центрів для вступників із ТОТ, інструкції щодо отримання свідоцтва державного зразка про базову та повну загальну середню освіту.

Крім цього, мешканці Криму та інших тимчасово захоплених територій можуть знайти на платформі актуальну інформацію про умови вступу до закладів вищої освіти, необхідні для цього документи, особливості іспитів та адреси освітніх центрів.

У розділах «Навчальні програми та курси» і «Мовні ресурси та підготовка до іспитів» зібрані курси з історії, культури Криму, підготовчі матеріали до НМТ, ДПА та ЗНО, а також матеріали для вивчення двох мов — української та кримськотатарської.

На сайті також міститься роз’яснення щодо механізмів визнання результатів освіти в закладах на тимчасово окупованих територіях.

Крім цього на платформі доступний проєкт для тих, хто готовий долучитися до відновлення державного управління на деокупованих територіях України.  Серед іншого на сайті є розділ «Кадровий резерв», однак його програму ще готують до запуску.

Фото: скриншот сайту

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Крым Образование
Источник материала
loader
loader