/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F5a07d0094823914ca7a8cfcc22d633f0.jpg)
У Франції відбулася конференція українських освітян
Упродовж двох днів на ній обговорювали, зокрема, перспективи суботніх та недільних шкіл у Франції та подальшу взаємодію з МОН України, передає кореспондентка Укрінформу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1c2a93229c1aff23b126380e217bfd4d.jpg)
«Зараз Міністерство освіти і науки докладає зусиль щодо визнання статусу освітніх осередків, які працюють за кордоном. Учні, вихованці таких осередків, які мають доступ до української освіти в частині мови, літератури, історії, їхня результати навчання будуть визнаватися в українській системі освіти - без додаткового зрізу знань, оцінювань, тестувань. Тобто діти, які відвідують суботні та недільні школи і навчаються там українському компоненту, будуть конвертувати свої знання в атестат свідоцтва про повну загальну середню освіту», - повідомила у своєму виступі заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова.
За її словами, це розширює можливості для подальшого вступу українських дітей в навчальні заклади - як в Україні, так і за кордоном. Наступним кроком може стати визнання педагогічного стажу вчителів українських суботніх та недільних шкіл, які працюють у країнах Європи.
Саме на конференції в Ніцці вперше пролунала новина від посла України у Франції Вадима Омельченка про початок вивчення української мовияк другої іноземної в коледжах та ліцеях Франції, починаючи з 2025 року.
Третя секретарка посольства України у Франції Надія Ватульова відзначила важливість експертної дипломатії, а також повідомила про роботу, яку веде посольство щодо визнання українських дипломів.
«Ми почали працювати ще до початку повномасштабного вторгнення, але трошки затримався цей процес, оскільки необхідно, щоб французькі експертні групи могли приїжджати в Україну. Вже зараз у нас є певні зрушення, бо надзвичайно важливо, щоб висококваліфіковані українці, які опинились зараз у Франції, могли знайти тут роботу свого рівня, бути корисними і реалізувати свій потенціал», - наголосила вона.
Директорка Української школи асоціації AFUCA в Ніцці Надія Коляда підкреслила, що вивчення української мови та історії України в школах у Європі є надважливим елементом збереження національної ідентичності.
«Ми розуміємо, навіщо навчаємо читати і писати українською, навіщо дітям потрібен україномовний простір. Сам факт нашого існування, наша діяльність є противагою засиллю російської культури на півдні Франції. Ми стаємо сильніші, ми не боїмося говорити про свої потреби, і нас бачить влада Франції, яка нас підтримує", - пояснила вона.
Вчителі з усієї Франції обговорювали особливості роботи в білінгвальному середовищі, ділилися досвідом навчання дітей з особливими потребами та боротьби з російською пропагандою. Конференція також включала творчі майстер-класи, презентації шкіл та неформальне спілкування для зміцнення професійної спільноти.
Конференція українських шкіл Франції відбулась у рамках подій фестивалю KobzART-2025, який триває в Ніцці.
Як повідомлялось, у Ніцці розпочався десятиденний український фестиваль KobzART-2025, організований асоціацією AFUCA (Франко-українська асоціація Лазурового узбережжя).

