/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc3830fcdd600b65b27ecf99d2788ee4e.jpg)
Який термін дії рішення ВЛК та коли доведеться проходити повторно
Кому треба проходити ВЛК та скільки діє висновок комісії про придатність чи непридатність – повідомляє 24 Канал.
Кому та коли треба проходити ВЛК
Загалом, військово-лікарську комісію зобов'язані проходити:
- призовники,
- військовослужбовці та члени їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців, які проходять базову військову службу);
- військовозобов'язані, резервісти (кандидатів у резервісти);
- громадяни, які приймаються на військову службу за контрактом;
- кандидати на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти, ліцеїсти військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв;
- особи, звільнені з військової служби.
Також проходити ВЛК мають особи для того, щоб визначити ступінь придатності до військової служби, а також встановлення травм, захворювань тощо.
Чинним законодавством визначено, що висновок ВЛК діє протягом 1 року під час дії воєнного стану та 5 років у мирний час. Так, повторний медичний огляд потрібно проходити раз на 5 років. Водночас офіцери запасу підлягають повторному медичному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу – у разі зміни призначення.
Варто наголосити, що наразі усі обмежено придатні громадяни зобов'язані пройти ВЛК до 5 червня 2025 року. Якщо вони цього не зроблять, то на них можуть накласти штрафи від 17 до 25,5 тисячі гривень.

