30-денне припинення вогню. З'явився повний текст, про що Україна домовилась з партнерами
30-денне припинення вогню. З'явився повний текст, про що Україна домовилась з партнерами

30-денне припинення вогню. З'явився повний текст, про що Україна домовилась з партнерами

Дональд Туск, Кір Стармер, Володимир Зеленський, Емманюель Макрон та Фрідріх Мерц

За результатами зустрічі у Києві очільники України, Франції, Німеччини, Польщі та Великої Британії виступити зі спільною заявою стосовно деталей можливого 30-денного перемир'я, подальших санкцій проти РФ та підтримки України. Відповідний текст опублікував Офіс президента України.

Володимир Зеленський, Емманюель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер погодилися, що з понеділка, 12 травня, має бути повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 діб – й воно за визначенням "не може бути обмежене жодними умовами".

"Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію", – зазначають у тексті.

Політики вимагають, аби таке припинення вогню було всеосяжним (у повітрі, на морі та на суходолі), а також підкреслили, що перемир'я потребує "ефективного моніторингу, який може бути успішно реалізований у тісній координації зі Сполученими Штатами".

Читайте також
Якщо Путін не піде на перемир'я, США та Європа посилять допомогу Україні й санкції – Стармер

На думку підписантів, припинення вогню повинно тривати щонайменше 30 діб, аби "створити простір для дипломатії" – впродовж цього часу дипломатична робота має бути "зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру".

Учасники зустрічі привітали те, що заклик до припинення вогню та проведення змістовних перемовин підтримує як Європа, так і США.

Окрім цього, політики наголосили на "надзвичайній важливості" зміцнення українських Сил оборони як "головної гарантії суверенітету й безпеки" країни. Водночас, зазначають у тексті, основним елементом безпекових гарантій для України також мають стати військові контингенти партнерів ("гарантійні сили").

Політики висловили готовність й надалі зміцнювати оборону України, особливо її армію: "Це має передбачати фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь як в Україні, так і в європейських країнах у межах спільних проєктів".

Читайте також
Євросоюз виділив 1 млрд євро на українську "оборонку" коштом заморожених активів РФ – Умєров

Також сторони погодились, що якщо Москва відмовиться від повного й безумовного припинення вогню, то варто буде застосувати "більш жорсткі санкції" проти її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й тіньовий флот.

"Вони домовились ухвалити потужний 17-й пакет санкцій ЄС і скоординувати його з санкціями, які запровадила Велика Британія та Норвегія, а також Сполучені Штати", – йдеться у заяві.

Учасники дійшли згоди продовжити роботу над ефективним використанням заморожених активів РФ й розглянути це питання на наступному саміті "Великої сімки" (G7).

Читайте також
"Масовані санкції, скоординовані США та Європою". Макрон про наслідки для РФ за порушення перемир'я
  • 10 травня Макрон, Стармер, Туск та Мерц прибули до Києва на зустріч "коаліції охочих", до якої входять понад 30 країн.
  • Зеленський та партнери провели телефонну розмову з президентом США Трампом: Україна та всі союзники пропонують Росії 30-денне безумовне припинення вогню з 12 травня.

  • Натомість речник Кремля Пєсков заявив, що Росії "треба подумати" над цією пропозицією.
Читайте також
У Трампа назвали можливе перемир'я початком кінця російсько-української війни
Источник материала
loader
loader