Карі Лейк: Медіамережа One America News надаватиме новини і відео для «Голосу Америки»
Карі Лейк: Медіамережа One America News надаватиме новини і відео для «Голосу Америки»

Карі Лейк: Медіамережа One America News надаватиме новини і відео для «Голосу Америки»

Як пише The Guardian, раніше OAN поширювала теорії змови про епідемію коронавірусу та була об’єктом судових позовів за наклеп через неправдиві заяви про перемогу Трампа на президентських виборах 2020 року.

Ультраправа мережа новин One America News (OAN) надаватиме новини та відео для «Голосу Америки». Про це пише The Guardian з посиланням на повідомлення старшої радниці Агентства США з глобальних медіа (USAGM) Карі Лейк в іксі. 

«Щодня я шукаю способи заощадити гроші американських платників податків. Залучення OAN як джерела відео/новин робить і те, і інше. OAN є однією з небагатьох сімейних американських медіамереж, що залишилися в Сполучених Штатах. Ми вдячні за їхню щедрість», — написала Лейк. 

Як зауважили в The Guardian, новина про те, що OAN, яку багато хто вважає пропагандистським осередком президента США Дональда Трампа, надаватиме контент для «Голосу Америки», більш політично нейтрального джерела новин, є кроком, що підштовхне до подальших побоювань щодо придушення преси Трампом.

OAN, що належить компанії Herring Networks із Сан-Дієго, поширювала теорії змови про епідемію коронавірусу, а  також була об’єктом судових позовів за наклеп через неправдиві заяви про перемогу Трампа на президентських виборах 2020 року.

Крім того, мережа переважно бере інтерв’ю у республіканських політиків і правих спікерів. Зокрема, цього тижня мережа запрошувала засновника організації, що заперечує існування кліматичної кризи.

«Конгрес зобов’язав "Голос Америки" повідомляти надійні та авторитетні новини, а не передавати свою журналістику виданням, які відповідають порядку денному президента. "Голос Америки" вже має талановитих і професійних журналістів, готових розповісти історію Америки відповідно до Хартії "Голосу Америки", але нам заблоковано доступ до нашої власної редакції. Тому ми продовжуватимемо боротися за свої права в суді», — заявили у спільній заяві керівниця бюро «Голосу Америки» в Білому домі Петсі Відакусвара та редакторка зі свободи преси Джессіка Джерріт.

Ще в березні Карі Лейк заявляла, що «Голос Америки» більше не використовуватиме новини Associated Press, Reuters і Agence France-Presse: «Ми не повинні платити стороннім новинним організаціям, щоб вони повідомляли нам новини. З майже мільярдним бюджетом ми повинні самі створювати новини».

«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво Агентства USAGM анонсувало, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Водночас українська служба «Голосу Америки» припиняє співпрацю з людьми, які працювали за персональними контрактами (PSC).

22 березня стало відомо, що журналісти «Голосу Америки» подали до суду на адміністрацію Дональда Трампа. 29 березня Федеральний суд США тимчасово призупинив спроби адміністрації Трампа ліквідувати медіакомпанію «Голос Америки». 

22 квітня федеральний суд у Вашингтоні постановив, що адміністрація президента США Дональда Трампа має відновити роботу «Голосу Америки» та його співробітників, а також кількох інших новинних агенцій, якими опікується Агенція США з глобальних медіа (USAGM) — «Радіо Вільна Азія» та Близькосхідної мовної мережі (MBN).

У пʼятницю, 2 травня, ввечері працівникам «Голосу Америки», які перебували у вимушеній відпустці, відновили доступ до внутрішніх мереж.  На електронну пошту працівникам прийшов лист від керівників Агентства США з глобальних медіа (USAGM), у якому зазначалося, що найближчими днями їм нададуть «вказівки про наступні кроки».

В окремому листуванні представники керівництва повідомили, що USAGM очікує відновити роботу «Голосу Америки» вже наступного тижня.

Утім, вже 3 травня федеральний апеляційний суд у США заблокував рішення, яке зобов’язувало адміністрацію Трампа повернути понад 1000 співробітників «Голосу Америки» на роботу. Суд постановив, що окружний суддя Ройс Лемберт не мав юрисдикції наказувати працівникам повернутися на роботу.

Фото: Evelyn Hockstein/Reuters

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
США Новости
Источник материала
loader
loader