Суспільне представило спецпрограмування до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом
Суспільне представило спецпрограмування до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом

Суспільне представило спецпрограмування до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом

Суспільне Мовлення готує до пам’ятної дати низку тематичних проєктів.

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Цьогоріч відзначають 80-ту річницю. Суспільне Мовлення представило спецпрограмування до пам’ятної дати. Про це йдеться на сайті мовника.

Зокрема, на всіх платформах виходитимуть відео й аудіо з циклу «Перша хвилина миру» за сценарієм історика Олександра Зінченка. Це короткі розповіді про ключові події, жертви й участь українців у Другій світовій війні.

У День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні команда інформаційного проєкту «Суспільне. Студія» готується транслювати урочистості в Європі, зокрема у в Лондоні, Берліні й Парижі, а також в Україні — за участю високопосадовців та іноземних делегацій.

У ранковому та денному ефірах проєкту місцеві кореспонденти Суспільного під час включень покажуть локальні ініціативи із вшанування памʼяті, а також розкажуть про декомунізацію радянського спадку. Запланована розмова у студії про внесок українців у перемогу над нацизмом і спробу Росії переписати воєнну історію.

Як і чому змінився повоєнний світоустрій, що призвело до появи нових диктаторських режимів XXI століття, яка роль та майбутнє України на цьому етапі історії — дивіться у вечірньому ефірі «Суспільне. Студія», де ведучі підсумують день у розмовах з істориками й політиками. 

8 травня об 11:50 дивіться випуск «Ідемо в музей», в якому ведуча Оля Носко разом з глядачами відвідає Національний музей історії України у Другій світовій війні з перервою на загальнонаціональну хвилину мовчання о 12:00

О 12:15 — двосерійний документальний фільм «Ніч довгих ножів: прихід Гітлера до влади» — реконструкція подій 1934 року, внаслідок яких Гітлер прийшов до влади. 

8 травня о 21:00 — воєнна драма «Хто ти, Філіпе?», яка розповідає про події 1941 року. Історичні та пригодницькі драми про Другу світову війну на «Суспільне Культура» виходять впродовж цього тижня — щодня о 21:00. Сьогодні, 7 травня, запланований показ фільму «Піаніст», а 9 травня — «Великий диктатор».

О 23:15 у програмі «Культура на часі» говоритимуть про те, як в Україні викривляли цей день — про проросійськість цих святкувань, що було нормою. Також історик Василь Павлов розповість в ефірі проєкту про сучасне переосмислення подій Другої світової війни та розвінчання імперських міфів довкола цієї теми.

Команда місцевих каналів Суспільного розповість історії з усієї країни. Суспільне Чернігів покаже архівні відео й фото обласного центру часів ІІ Світової та познайомить із ветераном з Бобровицької громади Григорієм Свиридовим.  Суспільне Черкаси покаже історію Якова Герасимовича із села Нова Дмитрівка. Обом ветеранам по 102 роки. 

У селі Карлівка Кіровоградської області — одне із п’яти в Україні офіційних меморіальних кладовищ німецьких військових, які загинули під час Другої світової війни. Репортаж з цього місця готує Суспільне Кропивницький, як і історію про 100-річного ветерана Другої світової війни Володимира Черноскулова. 

Суспільне Полтава готує матеріал про те, що відбувалося з містом під час ІІ Світової — як і хто його зруйнував, а згодом — і відновлював.

Суспільне Одеса розповість зворушливу історію жінки, яка пережила німецьку окупацію, а про львівський концтабір Шталаг-328, де загинули до 200 тисяч полонених  готує програму команда Українського Радіо Львів

До 80 років від завершення Другої світової війни в Європі — у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років на Українському Радіо готують декілька тематичних ефірів, в яких перегукуються історія і сучасність.

О 9:15 — програма за участі соціальної психологині Зої Гаркавенко про те, як військовим пережити завершення війни.

Об 11:07 — спецефір Владислава Красніцького з доктором політичних наук Владиславом Гриневичем на тему: «Перемога. Український вимір війни, про роль України і українців у перемозі». 

О 14:07 вийде спецефір Сергія Стуканова з кандидатом політичних наук Миколою Капітоненком на тему: «Як переможці організовували світ після Другої світової війни».

О 15:07 ведуча Вікторія Будан розповість про Героя України Олексія Береста і його складну долю. 

О 10:10 у програмі «Ранок культурної людини» говоритимуть про День памʼяті, а не перемоги: як повномасштабна війна Росії проти України вплинула на трансформацію історичної памʼяті про Другу світову та чому для українців сум за полеглими став важливішим, ніж паради перемоги. Ведуча — Єлизавета Цареградська. 

О 12:05 слухачі почують програму «Музичні історії», присвячену Другій світовій війні: твори українських композиторів, які є рефлексією на ті події. Ведуча — Наталія Попудрібко.

О 13:05 у програмі «Час інтерв’ю» Наталя Грабченко говоритиме з Юрієм Савчуком, гендиректором Меморіального комплексу Національний музей історії України у Другій світовій війні, та з Андрієм Усачем, істориком, засновником ГО «Після тиші», про українців і їхню роль у Другій світовій війні.

О 15:05 у програмі «Модуль знань» ведуча Ольга Вернигоренко говоритиме про Миколу Духова, Архипа Люльку, Івана Кожедуба: що насправді відомо про ці легендарні постаті, їхні новаторства й рекорди? 

О 17:05 у програмі «Це класика» Calidore String Quartet виконує струнний квартет №3 Еріха Корнгольда, написаний під час Другої світової війни.

О 21:00 у передачі «Радіотеатр» прозвучать інсценовані уривки з творів про Другу світову війну відомих українських письменників: Олеся Гончара — роман «Людина і зброя»; Петра Панча — автобіографічний роман «На калиновім мості»; Уласа Самчука — драма «Шумлять жорна»; Юрія Косача — новела «Ноктюрн b-moll»; Олександра Довженка — «Україна в огні».

Впродовж дня в ефірі Радіо Культура звучатиме тематична поезія:

  • «В полях фламандських» Джон Маккрей у перекладі Оксани Самари, читає Дмитро Хоркін;

  • «Клятва» Микола Бажан, авторське виконання;

  • «Знову» Вікторія Амеліна, читає Юрій Дяк;

  • «Я слухаю» Гаська Шиян, читає Інна Капінос.

Команда сайту «Суспільне Культура» готує матеріали про історію судів над нацистами, зокрема у чому була важливість публічних процесів та хто їх висвітлював; про те, як і чому мак став символом вшанування пам’яті жертв війни.

Редактори соцмереж «Суспільне Культура» запросять переглянути тематичний випуск проєкту «Прощавай, імперіє!» — «Крінж і божевілля «дня побєди» в Україні нульових» — про різницю між західною світоглядною концепцією «ніколи знову» та російською «можем повторіть». 

Суспільне Медіатека готує тематичні оцифровані матеріали з архівів Суспільного до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у II Світовій війні. Зокрема, на сайті опублікують:

  • урочистий прийом Леоніда Кучми ветеранів у Маріїнському палаці (1996 рік);

  • концерт із використанням чорно-білої історичної відеохроніки (2010 рік);

  • історія з Хмельниччини, присвячена знайденим фронтовим листам українців, що воювали у складі радянської армії (2010 рік); 

  • репортаж зі святкування Дня перемоги у Сумах (2004 рік);

  • спеціальний випуск новин на чернівецькому телебаченні (1998 рік);

  • бліцінтерв’ю з ветеранами Другої світової війни для Сумського телебачення (2006 рік).

У фейсбук та інстаграм-сторінках — упродовж 8 та 9 травня вийдуть відео зі спогадами ветеранів та відеохронікою II Світової війни, а також з кадрами параду 2010 року. 

Фото: Суспільне

Читайте також
Кореспондентка Суспільного висвітлюватиме обрання нового Папи Римського
100-річчя Українського радіо привернуло увагу кожного четвертого українця та українки, долучився до заходів майже кожен восьмий, — опитування ДМ
На Суспільному відбудеться Всеукраїнський урок національної ідентичності
Учасники гурту Ziferblat провели першу репетицію на головній сцені «Євробачення-2025»
Тетяна Козирєва очолила новостворений корпункт Суспільного у США
Токшоу Суспільного «Новий відлік» отримало свій ютуб-канал
У рамках програми платформи DOCU/ПРО Суспільне розкаже про принципи роботи і можливості для кіновиробництва
«Маємо достойно виступити, щоб нагадати про Україну». Гурт Ziferblat вирушив на «Євробачення-2025»
Ютуб-канал «Суспільне Новини» перетнув позначку в один мільйон підписників
Речницею від України на «Євробаченні-2025» буде Jerry Heil
Голова наглядової ради Суспільного підписала контракт із Миколою Чернотицьким
Суспільне представило спецпрограмування до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом - Фото 1
Источник материала
loader
loader