До 8 травня Укрінформ відкрив виставку архівних фотографій повоєнного Києва
До 8 травня Укрінформ відкрив виставку архівних фотографій повоєнного Києва

До 8 травня Укрінформ відкрив виставку архівних фотографій повоєнного Києва

До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у вікнах Укрінформу відкрилася виставка архівних фотографій «Київ під час Другої світової війни: руйнування та відбудова».

Експозиція містить світлини 1944 року з унікального фотоархіву Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», які раніше не оприлюднювалися на широкий загал.

«Сьогодні столиця України зазнає численних ударів РФ із повітря. Росіяни не перші й не вперше руйнують Київ. Під час Другої світової війни, від закінчення якої цьогоріч минає 80 років, це робили Гітлерівський і Сталінський режими. Місто відроджувалося з руїн, було втрачено багато унікальних будівель. На світлинах із фотоархіву Укрінформу видно, якими масштабними були руйнування Києва, зокрема Хрещатика», – зазначив генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий.

Він нагадав, що історичний центр Києва знищували двома етапами: під час відступу радянських військ з міста й німецької окупації та звільнення.

До 8 травня Укрінформ відкрив виставку архівних фотографій повоєнного Києва - Фото 1

Унаслідок бойових дій під час Другої світової війни було зруйновано чи пошкоджено багато історичних й адміністративних будівель, промислових підприємств, житлових будинків.

До 8 травня Укрінформ відкрив виставку архівних фотографій повоєнного Києва - Фото 2

Відновлення Києва стало грандіозним і складним процесом, який вимагав величезних зусиль і ресурсів. Усе розпочалося вже навесні 1944 року з розбирання численних завалів за участю жителів міста й навколишніх сіл, учнів шкіл та студентів, військовослужбовців і військовополонених.

До 8 травня Укрінформ відкрив виставку архівних фотографій повоєнного Києва - Фото 3

Відновлення Хрещатика завершилося у 1956 році, вулицю розширили до 75 метрів замість 35 довоєнних. Хоча новий вигляд – «сталінський ампір» – мало чим був схожий на довоєнний.

Із виставкою можна ознайомитися за адресою: Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 8/16.

Теги по теме
Киев
Источник материала
loader
loader