/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F509361b211a3dc9412c02260de41750e.jpg)
Українські військові взяли участь у параді в Лондоні
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Парад у столиці Великої Британії відбувся 5 травня.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd958977999f0ae8275b077b81bf92119.jpg)
Виступаючи, міністр оборони Великої БританіїДжон Гілі наголосив: "У розпал першої повномасштабної війни в Європі з часів Другої світової війни доречно, що Збройні сили України, які зараз воюють на передовій свободи, були представлені на заході. Через вісімдесят років після Дня Перемоги ми вшановуватимемо наших ветеранів війни, наше найвеличніше покоління. Ми забезпечимо, щоб їхній дух жив не лише в наших Збройних силах, але й у наших цінностях та відданості силі через єдність".
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd940e80815fbccf5b68eeade94bb52d3.jpg)
Це об'єднання символізує глобальну підтримку "продовження боротьби України за свободу проти неспровокованого, незаконного вторгнення Росії", – наголосили у Міністерстві оборони Великої Британії.
День перемоги в Європі, відомий як День Перемоги, відзначається щороку 8 травня на честь дня, коли союзники офіційно прийняли капітуляцію Німеччини у 1945 році.
Представники Збройних сил України, які взяли участь у параді, перебувають у Великій Британії в рамках багатонаціональної операції "Інтерфлекс" – навчальної програми Збройних сил Великої Британії для українських новобранців, що проводиться разом з 12 країнами-партнерами.
Британія та її союзники навчили понад 54 тисячі українців навичкам бойових дій на передовій з моменту створення програми влітку 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії.
Операція була продовжена щонайменше до кінця року, з розширеною програмою навчання, щоб забезпечити українським військам життєво важливі бойові навички.
Військова хода розпочалася опівдні на Парламентській площі, відзначена дзвонами Біг-Бена, і пройшла маршрутом вниз повз Вайтхолл, через Адміралтейську арку і завершилась біля Букінгемського палацу.
Коли український контингент під синьо-жовтим прапором України пройшов повз ложу Королівської родини та провідних політиків Великої Британії, вони отримали військове вітання від Короля Чарльза ІІІ та оплески.
Глядачі біля Адміралтейської арки дарували оплески, коли повз них проходив контингент українських військових у складі процесії.
У параді, який очолювали Домашній кавалерійський кінний полк та Королівська кінна артилерія Королівського війська, взяли участь три види військ.
До складу увійшли військовослужбовці та військовослужбовиці Королівського флоту, Королівської морської піхоти, Британської армії та Королівських повітряних сил, кадети, молодіжні групи, а також сім військових оркестрів.
Крім України, у церемонії взяли участь військові з Австралії, Канади й Нової Зеландії - вони несли прапори своїх держав.
Під час параду були представлені стяги кожної нації Співдружності.
Захід завершився польотом за участю Червоних Стріл та 23 військових літаків, як сучасних, так і історичних.
Ветерани Другої світової війни спостерігали за подіями з Королівської ложі біля Меморіалу королеви Вікторії, зокрема 101-річний ветеран висадки в Нормандії Джек Мортімер, який сказав: "Люди з усього світу об’єднали зусилля 80 років тому, щоб захистити свободу – ми повинні пам’ятати всі їхні жертви".
Як повідомляв Укрінформ, 25 квітня речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що іноземні військові, які планують брати участь у параді в Москві 9 травня, мають бути свідомими того, що вони маршируватимуть пліч-о-пліч із людьми, які вчиняли воєнні злочини в Україні.
Перше фото: АА

