/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5bda232a8605d72ffcf24080e857ccc4.jpg)
Із трьох мільйонів працевлаштований кожен п'ятий: чому бізнес не наймає людей з інвалідністю
З якими проблемами зішовхується бізнес
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Конфедерацією роботодавців України, передає 24 Канал.
Дивіться також Які зарплати пропонує великий бізнес в Україні
Головною проблемою, за словами радника Конфедерації Родіона Колишка, залишається брак фахівців із відповідною підготовкою, а також відсутність налагоджених каналів комунікації між роботодавцями й потенційними працівниками.
Увага. Бізнес не має змоги напряму звернутись до людей з інвалідністю чи хоча б донести до них інформацію про вакансії.
Більшість підприємств – 92% – не отримують жодної підтримки у пошуку таких кадрів ні з боку держави, ні з боку громадського сектору. Через це майже половина компаній (48%) змушені звертатись до власних знайомих у пошуках працівників з інвалідністю.
Більшість бізнесів розуміють необхідність
Утім, 90% роботодавців усвідомлюють важливість адаптації робочого простору під індивідуальні потреби. Як розповів Колишко, 73% компаній уже модифікували робочі місця власним коштом, а ще 20% скористалися державною підтримкою. Це свідчить, що державні інструменти залишаються малоефективними.
Щоправда, аналітики визначили, що відсутність взаєморозуміння між роботодавцями та людьми з інвалідністю може стати суттєвим бар'єром для повоєнного відновлення України.
З майже трьох мільйонів людей з інвалідністю (2,7 мільйони за офіційною статистикою) лише 18% мають роботу – це один з найнижчих показників у Європі. Тим часом український ринок праці відчуває гострий дефіцит кваліфікованих працівників, і залучення людей з інвалідністю могло б частково вирішити цю проблему.

