Телескоп James Webb виявив найхолоднішу екзопланету в історії спостережень
Телескоп James Webb виявив найхолоднішу екзопланету в історії спостережень

Телескоп James Webb виявив найхолоднішу екзопланету в історії спостережень

До останнього часу найхолоднішою екзопланетою вважалася Epsilon Indy Ab з температурою +2 °C. Сенсори телескопа Webb здатні виявляти об’єкти з температурами до -198,15 °C, і нове відкриття дозволяє дослідникам глибше порівнювати умови в інших зоряних системах з тими, що існують у нашій, інформує 24 Канал.

За словами вчених, відкриття WD 1856+534 b – це рідкісна можливість розглядати Сонячну систему в ширшому галактичному контексті. Але це лише один із важливих аспектів дослідження.

Ця екзопланета обертається навколо білого карлика – зоряного залишку, який утворився після загибелі зірки, подібної до Сонця. Її орбіта займає лише 1,4 доби, а сам білий карлик розташований за 80 світлових років від Землі.

WD 1856+534 b приблизно у сім разів більша за свою зорю, що свідчить про те, що планета пережила катастрофічні етапи еволюції зорі: розширення до червоного гіганта та втрату зовнішніх оболонок.

Окрім цього, астрономи виявили, що екзопланета значно змінила свою початкову орбіту – як саме, наразі невідомо. Водночас це зміщення могло перевести її в зону, де теоретично можливе існування життя, якщо брати за зразок Землю.

Це переконливий доказ того, що планети можуть не лише пережити смерть своєї зорі, а й переміститися на орбіти, де раніше ми не очікували їхнього існування,
– зазначили дослідники.

Вони наголосили, що подібні відкриття є захопливими, адже вперше дають спостережне підтвердження можливості такого сценарію.

Нагадаємо, що нещодавно вчені виявили потенційні ознаки життя на далекій екзопланеті K2-18b. Під час її дослідження було виявлено молекули, які на Землі утворюються живими організмами, але потрібні додаткові дослідження для підтвердження результатів, оскільки поки що досягнуто лише три сигми точності.

Теги по теме
Космос NASA Техно
Источник материала
loader
loader