/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa5626a3073eec3d21fcd14fc3f0a4c19.jpg)
Румунія піднімала літаки F-16 і Eurofighte під час атаки російських дронів на Україну
Про це повідомляє Agerpres із посиланням на Міністерство національної оборони Румунії (MApN), передає Укрінформ.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F892acae0e1078a71e5fb9faebdd71748.jpg)
«У ніч із 28 на 29 квітня російські війська завдали серію ударів з безпілотників по цивільних об'єктах та об'єктах портової інфраструктури в Україні, поблизу кордону з Румунією. У цьому зв’язку Національний центр військового командування повідомив Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій у понеділок, близько 23:30, про оголошення повітряної тривоги у повіті Тульча, а населенню у північно-східній частині цього повіту було надіслано попередження через систему RO-ALERT», - повідомили у відомстві.
Зазначається, що системи моніторингу та спостереження MApN постійно контролювали повітряний простір у цій зоні.
Згідно з процедурами, два літаки F-16 Військово-повітряних сил Румунії та два літаки Eurofighter Військово-повітряних сил Італії, які входили до складу повітряної поліції, піднялися у повітря з 86 авіабази і 57 авіабази, щоб виконувати завдання зі спостереження та захисту румунського повітряного простору.
Відбій повітряної тривоги оголосили близько 04:50 у вівторок, 29 квітня, бойові літаки повернулися на авіабази дислокації.
«Під час здійснення (Росією - ред.) атак на українські цілі система радіолокаційного спостереження Румунії вказала на можливість того, що траєкторія одного з безпілотників, задіяних в атаці, на дуже короткий час перетнула національний повітряний простір (Румунії - ред.) приблизно до 500 метрів углиб у районі, розташованому близько 8 км на схід від населеного пункту К.А. Росетті, повіт Тулча, останній контакт з цією повітряною ціллю був зафіксований на українській території», - заявили у Міноборони Румунії.
У відомстві додали, що будуть проведені обстеження в районах, де можливі «ризики» внаслідок цих ситуацій, і продовжать місії зі спостереження за повітряним простором.
Союзницькі структури також постійно інформуються про ситуації, що виникають внаслідок атак, йдеться у повідомленні.
У Міністерстві національної оборони Румунії засудили атаку РФ на Україну.
Як повідомляв Укрінформ, у Повітряних силах ЗСУ заявили, що у ніч проти 29 квітня (з 23:00 28 квітня) російські війська атакували Україну 100 ударними БпЛА та безпілотниками-імітаторами інших типів із районів населених пунктів Курськ, Міллерово, Орел, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ (РФ), Чауда – Крим.
Станом на 08.30 підтверджено збиття 37 ударних БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні та в центрі країни. 47 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків). Унаслідок ворожої атаки постраждали Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина та Київщина.
У березні у районі прикордонного пункту пропуску «Джурджулешти», що на східному кордоні Румунії з Республікою Молдова, були виявлені фрагментиросійського безпілотника з вибухівкою на борту.
Фрагменти безпілотників, які російські війська використовують для атак на цивільну та військову інфраструктуру в Україні, часто виявляють на території Румунії.
Фото ілюстративне: Valahia News

