Нафта дешевшає на тлі торговельної війни між США та Китаєм
Нафта дешевшає на тлі торговельної війни між США та Китаєм

Нафта дешевшає на тлі торговельної війни між США та Китаєм

Ціни на сиру нафту впали у вівторок, 29 квітня, оскільки інвестори знизили свої очікування щодо зростання попиту через торговельну війну між США та Китаєм, двома найбільшими економіками світу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє enkorr із посиланням на Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на $0,44 (0,7%), до $65,42 за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) впали на $0,40 (0,6%), до $61,65 за барель. У понеділок обидва еталони знизилися більш ніж на $1.

«Ринки уважно стежать за торговельними перемовинами між США й Китаєм, розуміючи, що погіршення відносин між двома найбільшими економіками світу може призвести до рецесії світової економіки», – сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova.

Як вважає більшість економістів, опитаних Reuters, запровадження президентом США Дональдом Трампом мит на весь імпорт створило на цей рік значний ризик глобальної рецесії.

Китай, який у відповідь наклав власні мита на імпорт із США, погіршив ситуацію. Торговельна війна між цими країнами, що є провідними споживачами нафти, спонукала аналітиків різко знизити прогнози попиту й цін на нафту.

Barclays у понеділок знизила свій прогноз ціни на Brent на 2025 рік на $4, до $70 за барель, посилаючись на посилення торговельної напруженості й зміну стратегії видобутку ОПЕК+ як причини профіциту нафти на 1 млн б/д цього року.

Тим часом кілька членів ОПЕК+ планують прискорити зростання видобутку другий місяць поспіль у червні, повідомили джерела Reuters минулого тижня. «Значне зниження цін на нафту є ймовірним, якщо країни-експортери збільшать виробництво», – зазначив аналітик Філіп Верлегер.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією видання Bloomberg, російські нафтовидобувні компанії бурять свердловини найшвидшими за останні п'ять років темпами, коли РФ готується до послаблення обмежень на видобуток нафти в рамках ОПЕК+ і можливого послаблення деяких санкцій.

Фото: Bloomberg

Теги по теме
США Китай
Источник материала
loader
loader