Кіберполіція попередила про шахрайську схему з банківськими застосунками
Телефонні шахраї, пропонуючи встановити новий банківський застосунок, намагаються отримати доступ до даних клієнтів фінансових установ.
Про це йдеться у повідомленні кіберполіції у телеграм.
«Зловмисники представляються працівниками банків і повідомляють, що старий банківський застосунок більше не працює і вам потрібно завантажити новий. Потім вони надсилають фішингові посилання на завантаження програми буцімто з офіційного чат-бота в одному з месенджерів. Таким чином, аферисти отримують авторизаційні дані клієнтів банку», — йдеться в повідомленні.
Шахраї просять назвати код із смс-повідомлень чи дзвінків від справжньої служби підтримки банку, а в результаті отримують доступ до інтернет-банкінгу і викрадають кошти.
У таких ситуаціях кіберполіцейські радять перетелефонувати самостійно на офіційний номер банку, зазначений на платіжній картці.
Завжди варто припиняти розмову, якщо під час телефонної розмови запитують паролі, коди банків і намагаються керувати діями, зокрема просять встановити програму на пристрій.
Також слід дотримуватися правил безпеки при завантаженні застосунку на телефон чи інший пристрій — обирати лише ліцензійне програмне забезпечення з офіційних магазинів або сайтів розробників.
Кіберполіція закликає використовувати офіційні платформи Microsoft Store для Windows, Apple App Store для macOS та iOS та Google Play для Android, адже такі магазини зазвичай дбають про безпеку, хоча й навіть там можуть траплятися випадки шкідливого програмного забезпечення.
Щоб мінімізувати ризики, необхідно перевіряти репутацію виробника, читати відгуки інших користувачів не лише на сайті магазину, але й на форумах, оцінювати кількість завантажень та з'ясувати інформацію про країну походження програми.
«Не завантажуйте програмне забезпечення від країн із сумнівною репутацією; звертайте увагу на дозволи, які вимагає застосунок під час встановлення. Наприклад, для програми для читання книг не потрібен доступ до вашої геолокації, камери чи мікрофона», — додали в кіберполіції.
Нагадаємо, раніше Центр протидії дезінформації попереджав, що шахраї намагаються отримати доступ до даних карток клієнтів «ПриватБанку».
Фото: Кібеполіція/ телеграм
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

