/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F8f5cbe94c29c4cb6e0079e804e8a9b3d.jpg)
Україна у 2024 році спрямувала понад 2 мільярди гривень у підтримку Чорнобильської зони
На що пішли кошти
З передбачених у бюджеті 2,51 мільярда гривень було освоєно 92% коштів, які адмініструвало Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), передає 24 Каналз посиланням на Energy Map.
Більша частина витрачених коштів – 60,6% або 1,4 мільярда гривень – пішла на підтримку у безпечному стані зупинених енергоблоків Чорнобильської АЕС і об'єкта "Укриття", який захищає четвертий реактор.
Ще 19% видатків (0,44 мільярда гривень) спрямували на підтримку екологічної безпеки в зоні відчуження та зоні обов’язкового відселення.
На заходи з дезактивації, транспортування, перероблення та захоронення радіоактивних відходів, а також роботи на спеціалізованому комплексі "Вектор" витратили 0,43 мільярда гривень, що становить 18,6% суми.
Зауважте! Інші напрямки, зокрема збереження етнокультурної спадщини, управління у зоні та радіологічний захист населення, склали 0,04 мільярда гривень, або 1,8% загальних витрат.

