Шмигаль повідомив результати візиту української делегації до США
Шмигаль повідомив результати візиту української делегації до США

Шмигаль повідомив результати візиту української делегації до США


Візит був насиченим і передбачав низку переговорів з провідними фінансовими інституціями, зокрема МВФ, Світовим банком і ЄБРР.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підбив підсумки візиту української делегації до США на Spring MeetingsСвітового банку та Міжнародного валютного фонду.Про це глава уряду у Телеграм у неділю, 27 квітня.

Візит був насиченим і передбачав низку переговорів з провідними фінансовими інституціями, зокрема МВФ, Світовим банком і ЄБРР.

“Важлива зустріч із міністром фінансів США Скоттом Бессентом, на якій окремою темою розмови була угода між нашими країнами. Над документом працюють юридичні команди. Маємо хороший прогрес. Головне – чітко визначили наші “червоні лінії”, угода має відповідати європейським зобов’язанням, а також не суперечити Конституції та законодавству України. Вона має обов’язково бути ратифікованою парламентом. Досягнуто домовленостей, що в документі не зараховується допомога, надана до її підписання”, – наголосив Шмигаль.

Він додав, що Україна й надалі отримуватиме підтримку від партнерів. Фінансування на 2025 рік уже забезпечене – $39 мільярдів дефіциту буде покрито за рахунок міжнародної допомоги.

Крім того, вже досягнуто часткових домовленостей щодо фінансування на 2026-2027 роки. Основними джерелами залишаються програма МВФ, ініціатива Ukraine Facility та доходи від заморожених російських активів (ERA). Триває також робота над залученням додаткових ресурсів.

“Відновлення України – одна з ключових тем на полях Spring Meetings. Обговорили довгострокові перспективи з американським бізнесом та фінансовими партнерами. Провели продуктивну зустріч з лідерами аналітичних центрів, де ішлося про необхідність залучення нових технологій та нових ресурсів для економічного зростання після війни”, – запевнив прем’єр.

Також Шмигаль повідомив, що під час візиту українська делегація обговорила питання використання заморожених російських активів.

“Україна вже має підтверджені $50 мільярдів доходів від заморожених російських активів, які ми використовуємо для бюджетних потреб, фіксування військових видатків та швидкого відновлення. Але наша ціль – повна конфіскація. Окрім їхньої конфіскації, запропонували запровадження спеціального мита на імпорт російських товарів, надходження від якого будуть спрямовуватися у фонд відновлення України. Це економічний механізм репарацій, що дозволяє діяти без очікування політичних змін у Росії”, – наголосив він.

Своєю чергою, санкції залишаються важливим механізмом тиску на Росію, оскільки агресор постійно намагається їх обійти. Шмигаль зауважив, що Україна має підтримку партнерів у цьому питанні.

Зазначимо, що Шмигаль нічого не повідомив про можливе підписання угоди зі США щодо мінералів. А згідно з раніше затвердженим меморандумом, до 26 квітня очікувалося, що “переговорні групи прозвітують про прогрес”.

Раніше у квітні українська делегація провела технічні консультації у Вашингтоні і передала свої пропозиції американській стороні щодо угоди про надра.



Теги по теме
США
Источник материала
loader
loader