Україна не змогла домовитися про ректруктуризацію держборгу
Україна не змогла домовитися про ректруктуризацію держборгу

Україна не змогла домовитися про ректруктуризацію держборгу

Відстрочки виплат не буде

Тепер уряд розглядає всі можливі варіанти вирішення ситуації, передає 24 Канал з посиланням на Financial Times.

Тим часом до кінця травня Україна повинна сплатити близько 600 мільйонів доларів за зобов'язаннями. Якщо нової угоди не буде укладено до цього часу, країна може зіткнутися з ризиком дефолту.

Йдеться, зокрема, про виплати за так званими варрантами – цінними паперами, які були випущені у 2015 році під час попередньої реструктуризації боргу.

У Міністерстві фінансів України вважають, що умови виплат за варрантами більше не відповідають реаліям, у яких опинилася країна через війну.

Ці варанти створювалися для світу, якого більше не існує. Скромне зростання економіки у 2023 році – це не ознака процвітання, а крихке відновлення після майже 30-відсоткового падіння, спричиненого повномасштабним вторгненням Росії,
– наголосили у Міністерстві.

Виплати за ВВП-варрантами в Україні


ВВП-варанти (GDP warrants) — це фінансові інструменти, які Україна випустила у 2015 році під час реструктуризації боргу. Вони передбачають виплати інвесторам, якщо економіка країни зростає швидше за певні порогові значення. У випадку України – якщо річне зростання ВВП перевищує 3%. У 2023 році економіка України дійсно зросла більш ніж на 3%, тож виплати стали обов’язковими.
Теги по теме
Деньги Экономика
Источник материала
loader