Розкриті технічні характеристики новозеландського безпілотного гелікоптера SA200, який отримають ЗСУ
Розкриті технічні характеристики новозеландського безпілотного гелікоптера SA200, який отримають ЗСУ

Розкриті технічні характеристики новозеландського безпілотного гелікоптера SA200, який отримають ЗСУ

Україна отримає партію безпілотних систем від компанії Syos Aerospace з Нової Зеландії на суму понад 40 мільйонів доларів США. Про це повідомив прем'єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер, згідно з публікацією новозеландського видання The Post, інформує Мілітарний. Постачання здійснюватиметься в межах міжнародної підтримки обороноздатності України. Ймовірно, реалізацією угоди займатиметься британський підрозділ Syos, який має виробничі потужності у Фарехемі, графство Гемпшир.

У продуктовій лінійці компанії - широкий спектр безпілотних рішень: повітряні дрони, надводні автономні системи та наземні роботизовані комплекси. Флагманською розробкою є гелікоптер SA200, здатний перевозити до 200 кг вантажу та перебувати в повітрі дві години. Завдяки додатковому паливному баку цей апарат може виконувати розвідувальні та електронні операції на відстані до 1000 км протягом понад восьми годин.

Серед морських рішень компанії - автономний надводний дрон SM300 з вантажністю 300 кг та радіусом дії до 650 миль. Апарат підтримує виконання завдань у складі рою дронів та планування місій із застосуванням штучного інтелекту. За запитом клієнтів у SM300 можуть бути інтегровані додаткові системи залежно від цільового призначення.

Щодо наземного компонента, то Syos пропонує SG400 UGV — шестиколісну автономну платформу з можливістю встановлення гусеничних рушіїв. Цей роботизований транспортний засіб може перевозити до 500 кг вантажу та долати великі відстані з високою швидкістю. Він позиціюється як економічно ефективне рішення для логістичних і тактичних завдань.

Наразі не розкрито, які саме моделі будуть передані Україні в рамках контракту. Відомо лише, що Syos Aerospace активно нарощує експортну діяльність і розширює виробничу присутність у Великій Британії та США.

Источник материала
loader
loader