В Україні запрацював електронний реєстр видавців
В Україні з 22 квітня запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
У відомстві повідомили, що до 1 листопада 2025 року Державний реєстр видавців функціонуватиме в режимі дослідної експлуатації.
Згідно з повідомленням, уже завершено технічне налаштування програмного забезпечення та всі необхідні інтеграції і взаємодію з іншими державними реєстрами, зокрема Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Процес внесення до реєстру здійснюється повністю в електронному форматі. Заявки формуються та подаються онлайн – без паперових документів і без особистого звернення до установ.
У МКСК зазначили, що відкрита частина реєстру доступна кожному: вона містить достовірну, актуальну інформацію про суб’єктів видавничої справи, які провадять свою діяльність на території України.
Адміністратором держреєстру є Державний комітет телебачення і радіомовлення України, який веде його в електронній формі. Міністерство культури та стратегічних комунікацій України є держателем реєстру.
Реєстр створений відповідно до Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» та постанови Кабінету Міністрів від 18 липня 2024 року № 824, яка затверджує новий порядок ведення державного реєстру.
Програмне забезпечення держреєстру розроблено за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» в інтересах МКСК. Роботи були здійснені в межах програми міжнародної технічної допомоги «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна – ЄС (ІнноЛабЄС)», яка реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Фото: МКСК
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

