/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F8653292ca2532cd5b593ad2eba208dc8.jpg)
Росія планує разом з Китаєм побудувати атомну станцію на Місяці
Китайська та російська сторони заговорили про створення АЕС в межах будівництва Міжнародної місячної дослідницької станції.
Росія та Китай планують побудувати атомну електростанцію на поверхні Місяця в межах будівництва Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS). Енергопостачання місячної бази забезпечуватимуть на додачу й гігантські сонячні батареї. Про це свідчить презентація головного інженера космічної місії Пея Чжаоюя, яку він представив у Шанхаї, агентство новин Reuters.
Основу для будівництва бази на Південному полюсі Місяця має закласти автоматична станція Чан’є-8, запуск якої запланований на 2028 рік.
На першому етапі на Місяць буде відправлено посадковий модуль, місяцехід і робот для дослідження ресурсів та рельєфу супутника Землі, щоб вибрати місце розміщення станції та посадки кораблів з необхідними для будівництва матеріалами.
На другому етапі планується заснувати центр управління місячною станцією, організувати доставку на супутник об’ємних вантажів, створити орбітальні модулі для надання електропостачання, комунікації та забезпечення транспортних послуг.
Створення місячної станції, якою можна буде керувати віддалено, планується завершити до 2036 року. Про це раніше заявив заступник гендиректора Роскосмосу з міжнародного співробітництва Сергій Савельєв.
Він додав, що завданням бази буде “проведення багатопрофільних, багатоцільових науково-дослідних робіт з метою вивчення та використання Місяця”.
Нагадаємо примітні “успіхи” Росії в “освоєнні” космосу та Місяця: станція Луна-25 – перший російський космічний апарат, який спробував здійснити посадку на Місяць ще з часів СРСР. Її запустили 11 серпня 2023 року, а вже 19 серпня в Росії заявили про “нештатну ситуацію” з місією на Місяць.
Згодом, 20 серпня, Роскосмос визнав, що станція Луна-25 розбилася на поверхні Місяць. Більш як тиждень Кремль ніяк не коментував цей провал, особливо принизливий на тлі успіху Індії, яка успішно посадила на Місяць станцію Чандраян-3.

