/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F67f90a8aaa5cc262ab7a5e19c91c6037.jpg)
Проєктом будівництва ТЕЦ в Одесі на RDF-паливі зацікавились корейці
Про це повідомляє Мінрозвитку, передає Укрінформ.
Зазначається, що участь у зустрічі взяли голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин, генеральний директор ТОВ "Поско Інтернешнл Україна" Кім Йонг Хюн, віцепрезидент Posco International Corporation Ан Сухьон, Одеський міський голова Геннадій Труханов.
"Зустріч є важливою подією, що має значний потенціал для формування сучасної моделі теплопостачання та енергетичної безпеки в одному з ключових міст нашої країни — Одесі. Проєкт будівництва ТЕЦ на RDF-паливі є прикладом сучасного, комплексного підходу до вирішення енергетичних та екологічних викликів", - сказав заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F174462661482b8beb9a4cb0d173ea550.jpg)
За його словами, українська та корейська сторони вже розпочали підготовку Концептуального документа проєкту (PCP), що відповідно до процедур має бути офіційно переданий урядом України.
Місто вже виділило земельну ділянку площею 4 гектари, визначило відповідальне комунальне підприємство, підвело необхідні інженерні мережі, зокрема газопровід, а також узгодило схему теплопостачання з Міністерством розвитку громад та територій. Потужність нової ТЕЦ становитиме 12 МВт електроенергії та 40 МВт теплової енергії.
Загальна вартість проєкту оцінюється в 106 мільйонів доларів США (приблизно 3,9 млрд грн за поточним курсом), а термін окупності — 6,5 року.
Заступник міністра також звернув увагу на важливість розробки та погодження регіонального плану управління відходами Одеської області, зазначивши, що план повинен передбачати створення таких об'єктів у регіоні.
Як повідомляв Укрінформ, міжнародний бізнес готовий долучитися до будівництва в Україні ТЕЦ, які працюватимуть на RDF-паливі (Refuse-derived fuel – паливо, що виробляється з відходів).
Так, в Україні за допомогою фінських компаній планують збудувати у громадах ТЕЦ, які працюватимуть, зокрема, на твердому вторинному паливі, добутому з переробленого сміття. Крім того, у Києві планують побудувати ТЕЦ, які працюватимуть на відходах.
Фото: Мінрозвитку
