Ще мінус одна професія: японський агробот замінив людей у зборі полуниці
Ще мінус одна професія: японський агробот замінив людей у зборі полуниці

Ще мінус одна професія: японський агробот замінив людей у зборі полуниці

Інженери з Університету Осаки (Osaka Metropolitan University) представили автономного робота, який здатен самостійно орієнтуватися у теплиці та збирати ягоди з високих грядок за допомогою лідара. Це — ще один приклад того, як штучний інтелект та робототехніка витісняють людину навіть у традиційно ручній сфері, як-от сільське господарство.

Про це пише видання ScienceDirect.

Так, за словами керівника проєкту, доцента Такуя Фудзінаги, цей робот – це ще один крок до автоматизації сільського господарства та зменшення залежності від ручної праці.

Суть розробки полягає у здатності робота переміщатися як до заданої точки, так і вздовж піднятих грядок, орієнтуючись за допомогою лідерів. Це сенсори, які використовуються, зокрема, в автономних автомобілях та топових моделях смартфонів, які сканують простір за допомогою лазерних імпульсів, створюючи точну 3D-карту навколишнього середовища.

Використовуючи лідера, який створює докладні 3D-карти навколишніх предметів, робот точно витримує відстань до грядок.

Наразі робот працює у двох режимах:

  • автономне пересування теплицею за попередньо заданим маршрутом;
  • точне орієнтування вздовж грядок, що дозволяє ефективно збирати ягоди.

Фудзінага каже: “Якщо роботи зможуть більш точно переміщатися фермою, то розшириться коло завдань, які вони зможуть виконувати автоматично, причому не тільки для збирання врожаю, але й для моніторингу хвороб та обрізки. Моє дослідження демонструє можливість, і коли цей тип сільськогосподарських роботів стане більш практичним у використанні, він зробить значний внесок у підвищення ефективності роботи та скорочення трудовитрат, особливо при вирощуванні високих грядок”.

Таким чином, вчений вважає, що вже незабаром така робототехніка зможе не лише збирати врожай, а й виконувати інші завдання: моніторинг стану рослин, виявлення хвороб, обрізка тощо.

Систему вже успішно протестували як у віртуальному моделюванні, так і в реальних умовах теплиць, що підтверджує її практичну ефективність.

Це досягнення має значення на тлі скорочення чисельності сільськогосподарської робочої сили в Японії, що пояснюється старінням населення та зниженням інтересу до фермерства серед молодого покоління.

Источник материала
loader
loader