/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F82ef364de3db179f5f40a6f9d1611804.jpg)
Нафта дорожчає після зниження цін напередодні
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 36 центів, або 0,5%, до 66,62 долара за барель. Травневий контракт на нафту West Texas Intermediate у США, термін дії якого закінчується у вівторок, становив 63,73 долара за барель, що на 65 центів або на 1% більше.
Червневий контракт на WTI, який найбільш активно торгується, подорожчав на 0,7%, або на 43 центи, до 62,84 долара за барель.
У понеділок обидва контрольні показники знизилися більш як на 2%, оскільки ознаки прогресу в переговорах щодо ядерної угоди між США та Іраном допомогли зменшити занепокоєння щодо поставок.
«Після різкого розпродажу в понеділок з’явилося деяке недопокриття», — сказав Хіроюкі Кікукава, головний стратег Nissan Securities Investment, підрозділу Nissan Securities.
«Однак побоювання щодо потенційної рецесії, спричиненої тарифною війною, зберігаються», — сказав він, передбачивши, що WTI, ймовірно, на даний момент торгуватиметься в діапазоні 55–65 доларів, враховуючи триваючу невизначеність, пов’язану з тарифами.
У понеділок президент США Дональд Трамп повторив свою критику на адресу голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла і заявив, що економіка США може сповільнитися, якщо процентні ставки не будуть негайно знижені.
Його коментарі щодо Пауелла підігріли занепокоєння щодо незалежності ФРС у встановленні монетарної політики та перспектив щодо активів США. Основні фондові індекси США впали, а індекс долара знизився до трирічного мінімуму в понеділок.
«Очікується, що зростаюча невизначеність навколо монетарної політики США негативно вплине на фінансові ринки та економіку в цілому, викликаючи побоювання, що це може призвести до зниження попиту на сиру нафту», – сказав Кікукава.
Опитування Reuters 17 квітня показало, що інвестори вважають, що тарифна політика спричинить значне уповільнення економіки США цього та наступного року, причому середня ймовірність рецесії в наступні 12 місяців наближається до 50%.
Тим часом Міністерство економіки Росії знизило свій прогноз середньої ціни на нафту марки Brent у 2025 році майже на 17% у порівнянні з вересневими розрахунками, згідно з документами, отриманими Reuters.
Очікувалося, що минулого тижня запаси сирої нафти та бензину в США скоротилися, тоді як запаси дистилятів, ймовірно, зросли, показало попереднє опитування Reuters у понеділок перед тижневими звітами Американського інституту нафти та Управління енергетичної інформації.
Фото: Al Seib/Los Angeles Times

