Крінж гуманітарки: що не варто передавати стареньким у притулки
Крінж гуманітарки: що не варто передавати стареньким у притулки

Крінж гуманітарки: що не варто передавати стареньким у притулки

20 квітня у світі відзначають Міжнародний день вдячності волонтерам. З цього приводу ми розпитали засновницю фонду «Юлині бабусі» Юлю Карпову, які речі не варто передавати у вигляді гуманітарної допомоги для літніх людей. Адже бували випадки, коли під виглядом "гуманітарки" люди передавали передавали рвані колготки, дитячі купальники, боброві шапки, які поїла міль, і навіть сомбреро. 

Смішно й сумно водночас

У гуманітарних «наборах», що надходять у фонд, іноді трапляються справжні дива: протерміновані засоби гігієни, пописані зошити, списані книжки, одяг із плямами або слідами використання, карнавальні костюми, дитячі речі — попри те, що мова йде про стареньких.

- Іноді ми знаходимо дитячі купальники, стрілчасті колготи на 20 день носіння, карнавальні костюми, або туфлі на підборах розміру десь 45-го — мабуть, для артистів. Смішно, але скільки часу витрачається, щоби перебрати це все. А ще й за доставку платимо. Була палета речей, за доставку якої я сплатила 1500 грн. А всередині — просто сміття. І це дуже боляче, — розповідає Юля.

«Труси неймовірної краси»

Найкрінжовішою знахідкою, за словами Юлі, став пакет, у якому були виключно труси.

- Там були труси неймовірної краси. Дивишся на них і розумієш: можна взяти аналізи, дізнатись, яких розмірів була людина, як довго вона це носила. Залишились тільки нитки. Були і стрінги з камінчиками. І думаєш: це для якої бабусі в будинку престарілих?, — розповідає Юля.

Що точно не треба передавати

Юля не закликає не допомагати. Навпаки — допомога потрібна. Але вона має бути доречною і якісною. Волонтерка радить не припускатися таких помилок і не передавати такі речі:

1. Протерміновані продукти

У багатьох будинках для літніх людей немає змоги оперативно використати продукти з коротким терміном зберігання. Часто бабусі відкладають гостинці «на потім», а це — додатковий ризик.

2. Солодощі, які важко жувати

Печиво із сухофруктами, козинаки, грильяж — усе це може бути просто незручним або навіть небезпечним для старших людей.

4. Російськомовні книги

- Коли ми оголошували збір книжок, я просила — лише українською. Але все одно приходило багато російською. Це не ок, — зазначає Юля.

5. Речі, які ви самі б не одягли

Речі з плямами, дірами або зношені — це не допомога. Якщо вам соромно побачити в цьому свою маму чи бабусю — не варто віддавати й чужим.

6. Ліки — без підтвердження

Протерміновані препарати або медикаменти, які не пройшли погодження з волонтерами чи персоналом закладу, можуть нашкодити стареньким. Якщо про них не просять спеціально — краще не надсилати.

Що передавати можна (і треба)

Відправляючи пакунок у будинок для літніх, найкраще поставити собі просте запитання: «Чи зраділа б цьому моя бабуся?» Якщо відповідь — так, то річ справді потрібна.

- Сядьте й чесно подумайте: чому б зраділи ваші старенькі? Або згадайте, чого вони любили. Що вони носили, що їли, які книжки читали. Як правило, у таких випадках це завжди спрацьовує, — каже Юля.

Допомога — це не про «віддати непотрібне». Це про повагу. І саме поваги найбільше бракує там, де вона мала б бути основою кожної передачі.

Якщо ви хочете підтримати фонд — це можна зробити донатом або передати щось потрібне: продукти, гігієну, побутову хімію. Усі реквізити — на сайті yulynibabusi.online.

Источник материала
loader
loader