/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fb1bce7b56821f2ea7f540ec42ace0214.jpg)
У РФ для них роботи немає. Дочка Путіна перевозитиме російських IT-фахівців до Індії
Фонд Іннопрактика Катерини Тихонової, дочки російського диктатора Володимира Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.
«Компанії — вершки нашого високотеху повинні працювати не тільки в рамках російського ринку, а й бути широко представленими за кордоном», — заявила Наталя Попова, перший заступник гендиректора Іннопрактики, університетська подруга Тихонової і дружина голови Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва. Про це пише Moscow Times.
За її словами, Іннопрактика вже створила технохаб у Китаї і веде обговорення відкриття аналогічних майданчиків в ОАЕ, Бразилії та ПАР.
«Тобто ми йдемо по БРІКС+, тому що вважаємо, що це найбільш перспективна стратегія», — сказала Попова.
Під технохабом мається на увазі простір, у якому збираються вузькопрофільні IT-фахівці для створення нових продуктів, виведення локальних рішень на міжнародні ринки і просування власних розробок. Такий формат передбачає підтримку держави для компаній.
За даними російського Центробанку, війна проти України призвела до різкого падіння експорту російського програмного забезпечення. Якщо у довоєнному 2021 році показник сягав $7,4 млрд, то за підсумками 2024-го знизився до $1,9 млрд. Отже, експорт IT-рішень скоротився в 3,9 раза. Водночас падіння прискорюється: у 2022-му воно становило 19,3% рік до року, а у 2024-му — експорт упав майже вдвічі.
Така динаміка пов’язана із закриттям основних експортних ринків для російських IT-компаній — США та ЄС, куди постачалися рішення в галузі інформаційної безпеки та фінансових технологій. Сам російський ринок займає лише 3% світового споживання IT-продукції, тому після закриття західних ринків російські IT-компанії намагалися нарощувати експорт у «дружні» країни Африки, Латинської Америки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Однак нові напрямки не змогли компенсувати втрату ринків США та ЄС.
У зв’язку з цим деякі російські розробники софту повністю йдуть з РФ, обираючи працювати на глобальному ринку. Також багато російських IT-компаній відкривають дочірні організації за кордоном, номінально ніяк не пов’язані з Росією.
Фонд Іннопрактика має намір стати єдиним інтегратором для високотехнологічних компаній у РФ. Серед партнерів фонду дочки Путіна — найбільші компанії і банки РФ, зокрема Роснєфть, Ростех, Газпром, ВТБ і Сколково. Основним спонсором фонду залишається Роснєфть, очолювана Ігорем Сєчіним.
Після вторгнення Росії в Україну США ввели санкції проти дочок російського диктатора. В обґрунтуванні йшлося про те, що Тихонова «керує хай-тек компанією, чия робота допомагає уряду Росії та оборонній індустрії», а його друга донька Марія Воронцова — «програмами, на які було направлено мільярди доларів від Кремля для генетичних досліджень, і їх особисто курирує Путін».

