/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2F69d533ac392bf36381249fab0e41941d.jpg)
"Сотні мільйонів розікрали": ексрадник Кличка розповів про цифрову мафію в Києві
Петро Оленич на посаді керівника цифрової трансформації Києва (CDTO) відмив чималу суму грошей киян. Про схеми, після яких його звільнили з CDTO, написав на своїй сторінці у Facebook Юрій Зозуля, ексрадник міського голови Києва.
"За яскравим розкриттям земельної мафії Олєнича - Комарницького якось непомітно пройшло звільнення Олєніча з CDTO та Половинко (екс директора ДІКТ) з радника по цифрі. І це не випадково. За час їхнього керівництва з 2020 по 2025 р на Київ цифровий витратили біля 213 млн $ (6,32 млрд грн). І з 2025 по 2027 ще планують витратити 320 млн $. (13,25 млрд грн). З початку 2025 вже розтендерили 380 млн грн. Невже земельний геній " туалетних схем" не створив ні одного схематоза на таких "солодких" мільярдних цифрових бюджетах? І взагалі, на що ж таке цифрове та мега інноваційне вони витрачали такі шалені гроші киян?", - пише Зозуля.
Він наголосив, що кияни в більшості не знають і навіть не розуміють і не здогадуються. Навіть керівництву столиці важко розібратися в цих хитрих айті-технологіях, всім дуже легко “запудрить мізки”, але це було під силу талановитому випускнику університета Поплавського за фахом "юрист-правознавець", "неперевершеного генія схематозів Київзема, Олєничу".
"З 2020 року мене запросили стати радником по цифрі, як фахівця з профільною освітою щоб аналізувати та радити по діяльності нової команди CDTO Олєнича та ДІКТ м. Києва Половинко, Іцковіч та їх підлеглих. Але в результаті аналіза діяльності цього угруповання в березні 2024 року я подав заяву про звільнення з радників по цифрі. Моя заява мала категоричне формулювання " МАРНІСТЬ та БЕЗПОРАДНІСТЬ своєї діяльності як радника, та НЕЗГОДУ з технічною політикою оцифровки Києва". Згідно з особистим переконанням і етикетом політкоректності, я вичекав рік, того що доцільність любої поради можно оцінити тільки через час", - каже Зозуля.
Ексрадник мера Віталія Кличка наголошував на тому, що Оленич - людина без спеціальної технічної освіти, і тому він не має компетенції керувати оцифровкою столиці. Зозуля каже, що вже тоді побачив всі ознаки схематозів по завищенню цін на програмному забезпеченні та вибірковість і дискримінацію в тендерних закупівлях.
"Схематози Столара відпочивали перед схематозами «земельного генія». Але мої поради керівництву не були настільки переконливими як АРГУМЕНТИ Олєніча, тому в 2024 році я пішов з радників, щоб бути подалі від цього злочинного угрупування", - розповідає він.
Зрештою час показав, що поради були не даремні. СDTO та радник (ексдиректор Дікт) - після викриття НАБУ - були терміново звільнені мером.
"Це дуже добре, але цього мало, треба негайно провести глибоку “ревізію «цифрових» і розслідування «досягнень» цього угруповання” і я впевнений буде багато знахідок. Цифри "Київ цифрового" приголомшлеві", - констатує Зозуля.
Він констатує, що красти на “цифрі” набагато легше, ніж на “землі”, мостах чи бруківці. Тут для розслідувань треба вузький спеціалізований фах і експертиза.
"Бруківку можна перерахувати, перевірити кошторис робіт по ДБН. А скільки коштує програмне забезпечення чи ліцензія тут варіантів набагато більше, їх не зважиш і не перерахуєш, а флешка з грою в тетріс за 300 грн не відрізняється від флешки з додатком “Київ Цифровий” вартістью 5,5 мільйонів доларів, чи програмка обліку книжок в бібліотеці за 11 млн грн. Та і фахівці айтішники не дуже хочуть влазить в державні скандали. Але державна злочинна система працює, на третій рік створення Київсмартсіті депутати і чиновники зрозуміли що "цифра" - це золотий клондайк відкатів і схематозів. І тоді “розумне місто Київ Смарт Сіті” перетворився на “Київ Цифровий” (з 2020 року KyivSmartCity переименовали в Kyiv Digital). Місто вже стало не "розумним" - KyivSmartCity. А містом "цифр $$$" - Київ цифровий, Kyiv Digital. З того часу айтішники жартують що столиця перетворилася в місто "цифр- відкатів" і що середня такса в Київ цифровому - "половинка", хоча є факти що деякі закупівлі в рази перевищують реальну вартість", - пояснює Зозуля.
За словами Зозулі, втрати бюджетних коштів складають сотні мільйонів гривень. Ексрадник мера наголошує на шалених відкатах з виконавців навіть під час війни, лобіюванні підрядників дискримінаційними тендерами, завищенні цін на ліцензії і програмне забезпечення, некомпетентній технічній політиці.
"Життя в Амстердамі та Іспанії дуже дороге для ексдиректора ДІКТ Половинко і його друзів підрядників, а Оленичу треба гроші на дорогих адвокатів проти НАБУ, та і від їх “котлет” ніхто відмовитися не може. Тому навіть після звільнення Оленича та Половинко ревізії діяльності цифрової мафії не буде", - констатував Зозуля.

