Мобілізація в Україні: що передбачає та які обов'язки громадян
Мобілізація в Україні: що передбачає та які обов'язки громадян

Мобілізація в Україні: що передбачає та які обов'язки громадян

У зв'язку з цим військовозобов'язаних чоловіків можуть призвати на службу. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Міністерство оборони України.

Що таке мобілізація

У Міноборони пояснюють, що мобілізація є плановим переведенням економіки країни та її Збройних сил на функціонування в умовах воєнного стану або особливого періоду. Вона може бути загальною або частковою.

Різниця між ними полягає в тому, що загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України, тоді як часткова – в окремих місцевостях держави, а також стосується певної частини національної економіки, Збройних сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ та організацій.

З моменту оголошення мобілізації чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Які обов'язки громадян під час мобілізації

Згідно з Конституцією України, громадяни зобов’язані захищати незалежність та територіальну цілісність України. Під час мобілізації вони повинні:

  • з’являтися за викликом до ТЦК та СП у термін та місце, зазначені в повістці для взяття на військовий облік, визначення їх призначення на особливий період чи направлення для проходження медичного огляду;
  • надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним силам України з наступним відшкодуванням державою їх вартості;
  • раз на рік проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби;
  • мати при собі військово-обліковий документ в паперовій або електронній формі та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України;
  • повідомляти про зміни персональних даних у семиденний строк ТЦК та СП (інші органи, в яких вони перебувають на військовому обліку) або через електронний кабінет військовозобов’язаного у "Резерв+";
  • виконувати інші вимоги чинного законодавства.

Нагадаємо, що мобілізації підлягаютьвійськовозобов'язані чоловіки віком від 25 до 60 років, громадяни віком від 18 до 25 років, якщо вони пройшли строкову військову службу чи є офіцерами запасу. Також добровільно можуть призвати жінок, які перебувають на військовому обліку.

Источник материала
loader
loader