/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6855167bc90bc933e79cbed0cc049484.jpg)
Золотовалютні резерви України цьогоріч зростуть до $58 мільярдів - Нацбанк
Такий прогноз озвучив голова Національного банку України Андрій Пишний на брифінгу в Києві, передає кореспондент Укрінформу.
За його словами, цього року Україна може отримати суттєвіші, ніж очікувалося раніше, обсяги міжнародної фінансової допомоги за рахунок швидшого перерахування траншів за механізмом ERA Loans. Цих коштів буде достатньо не лише для фінансування дефіциту бюджетуцього року, але й для формування запасу для державних фінансів на наступний рік, коли обсяги зовнішньої допомоги, ймовірно, почнуть знижуватися.
"Значні надходження також дадуть змогу наростити міжнародні резерви України до 58 млрд дол. США у 2025 році, утримувати їх на високому рівні протягом наступних років і відповідно зберігати стійкість валютного ринку. Останнє разом із заходами процентної політики сприятиме подальшому утриманню під контролем інфляційних очікувань і поступовому зниженню інфляції до цілі 5% на горизонті політики", - відмітив Пишний.
Як повідомляв Укрінформ, у 2024 році Україна отримала загалом 41,7 млрд дол. міжнародної допомоги.
У 2025 році Європейський Союз передбачає 30,6 млрд євро бюджетної підтримки для України: 18,1 млрд євро - кошти, що є частиною ініціативи країн G7 ERA за рахунок доходів від заморожених активів рф; 12,5 млрд євро - фінансова допомога у межах Інструменту Ukraine Facility.
Наприкінці лютого 2025 року Україна та МВФ досягли домовленості на рівні персоналу щодо сьомого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (EFF), загальний обсяг якої становить близько 15,5 млрд дол. США.
На початку квітня у межах ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Європейський Союз перерахував Україні 1 млрд євро.

