/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6e32e9c8e7e6f117cbdb43822eeae561.jpg)
Знають не всі: чи можна Великдень називати "Паскою"
Великдень також називають Пасхою. Можна почути ще назву "Паска". Чи можна її вживати на позначення свята, розповість 24 Канал.
Чи можна називати Великдень "Паскою"
Здебільшого в українських словниках Воскресіння Господнє прописане як "Великдень", тобто "Великий день". До слова, назва "Воскресіння Христове" є швидше церковним варіантом або ж вживається в урочистому стилі и художніх творах.
Часто можна на позначення цього свята почути і назву "Пасха". Не всі мовознавці згодні з тим, що ці слова є синонімічними назвами свята.
Відомий український мовознавець Олександр Авраменко зазначає, що у словнику української мови Бориса Грінченка немає слова "ПасХа" на позначення Великодня.
Однак чимало мовознавців з ним не згодні. До прикладу, літератор і кандидат філологічних наук Роман Дубровський каже, що в інших словниках слово "Пасха" все ж є. Зокрема, і в Академічному тлумачному словнику української мови на позначення свята Великодня.
Філологи вважають, що християнська Пасха символізує утвердження перемоги добра над злом, життя над смертю, вічних цінностей над тимчасовими.
Також в окремих регіонах України ви можете почути назву "Паска". Це розмовний варіант. Однак "паскою" українці таки звикли називати великодній хліб. Але якщо ви так називатимете Великдень – фатальної помилки не зробите.
Раніше ми також розповідали,як правильно українською мовою називати свято Великодня.

