/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F55ff8e78ed1b2bc416d571e552be7e0a.jpg)
В Одесі затримали адвокатку, яку підозрюють у співпраці з проросійським угрупуванням
Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі, передає Укрінформ.
«Адвокату повідомлено про підозру за участь у створенні та діяльності не передбаченого законами України воєнізованого формування, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 260 КК України)», – йдеться у повідомленні.
За даними слідства, мешканка Одеси – адвокатка – брала активну участь у створенні та функціонуванні воєнізованого формування «Оперативно-бойовий підрозділ», метою якого було сприяння державі-агресору в окупації Одеси та області. Всім підрозділом керував ще один місцевий адвокат – «науковий діяч», уродженець Автономної Республіки Крим, який після захоплення півострова переїхав до Одеси та зібрав навколо себе однодумців і послідовників, додали у прокуратурі.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F48c18f6fced251c498e27c263496c1a5.jpg)
Стратегічний план «організації» передбачав підготовку до силового захоплення держустанов, подолання опору Сил оборони у разі наближення російських військ до Одеси.
У випадку захоплення регіону учасники формування мали увійти до складу російських окупаційних органів влади. Зокрема, підозрювана прагнула обійняти «посаду» прокурора Одеси у разі окупації міста та входила до розвідгрупи організації з позивним «АГРА».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F96f2aa7ec6535a9bc77ca2786f7a48e1.jpg)
Під час обшуку за місцем її проживання вилучено дві одиниці вогнепальної зброї, зокрема нарізний карабін «ФОРТ 205» калібру 7,62×39 (на базі автомата АКМ) з чотирма магазинами.
У прокуратурі зазначили, що частина учасників формування співпрацює зі слідством та надала показання, які викривають підозрювану. Крім того, обґрунтованість підозри підтверджується й іншими доказами.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb3e3dd9213aefcef3a6f5b4b56002943.jpg)
Наразі до суду скеровано клопотання про обрання підозрюваній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, розгляд якого триває. Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Одеській області.
Водночас в Раді адвокатів Одеської області повідомили, що 15 квітня 2025 року Служба безпеки України в Одеській області провела обшук у володіннях адвоката, члена Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ольги Панченко.
«Після обшуку адвокатку Панченко Ольгу було затримано в порядку 208 КПК України. Затримання адвоката Панченко Ольги Вікторівни відбулося в рамках кримінального провадження, де вона виступає захисником», – повідомили в Раді адвокатів.
Панченко є адвокатом керівника проросійського угрупування Олега Мальцева. За даними судового реєстру, засідання у справі Мальцева № 522/3265/25, де Панченко мала виступати як сторона захисту, призначене на завтра, 18 квітня, у Приморському суді Одеси.
Як повідомляв Укрінформ,Олега Мальцева та його найближчого соратника Костянтина Слободянюка затримали 12 вересня 2024 року в Одесі. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Його підозрюють у створенні угрупування, яке готувало силове захоплення влади в Одесі.
За матеріалами справи, резидентом (старшим) агентурно-бойової групи російського ГРУ був 49-річний житель тимчасово окупованого Криму Олег Мальцев. Після захоплення півострова він переїхав до Одеси, де на початку повномасштабної війни почав формувати оперативно-бойові загони під виглядом кількох громадських організацій.
Для загалу ці організації займалися питаннями військової історії, екології та юриспруденції, а насправді створили підпільні групи – снайперів, розвідки, зв’язку, оперативного забезпечення та одну з основних груп, штурмову. У підборі потенційних кандидатів фігуранти надавали перевагу громадянам зі спеціальними навичками, досвідом ведення бойових дій або вузькопрофільним спеціалістам.
У разі захоплення Одеси учасникам групи обіцяли посади у так званій місцевій адміністрації РФ. Загалом фігуранти завербували до складу ворожого осередку понад 20 осіб, які підпорядковувалися керівнику за принципами військової ієрархії. Зараз усі вони перебувають під слідством, тривають комплексні заходи щодо притягнення їх до відповідальності за злочини проти України.
Під час обшуків у фігурантів, окрім зброї і тактичного спорядження, вилучили інструкції з підривної діяльності, холодну зброю, зокрема з логотипом спецслужб РФ, та комп’ютерну техніку із доказами злочинів.
Активно «мальцевські» воювали і з журналістами. Так, щоб приховати статтю «Думської» з пошуку Google, у мережі з'явилося українське нібито рішення суду, яке виявилося фальшивкою. Автора матеріалів Дмитра Бакаєва переслідували, спеціально створивши для цього десятки блогів і поширивши відео «психологічних експертиз». Також, за даними ІМІ, у 2015 році Мальцев публічно погрожував і оголосив «полювання» на журналістів «7 каналу» та «Третього цифрового», що опублікували журналістське розслідування зі згадкою про нього.
Також нещодавно в Одесі навколо «секти Мальцева» спалахнув журналістський скандал. Медійники заявили, що очільник Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін передав їхні особисті дані адвокату обвинуваченого керівника проросійського угруповання, яке готувалося до захоплення влади в місті, Олега Мальцева.
На початку 2025 року журналісти, які постраждали від дій Мальцева, колективно підписали характеристику підозрюваного, за словами однієї з журналісток, на прохання слідчого СБУ, аби їхні свідчення також урахували під час досудового розслідування та судового процесу над Мальцевим. У цьому документі вони описали характер завданої шкоди та залишили певну особисту інформацію.
Документ потрапив і до Работіна. Медійники повідомили, що той не просто відмовився підписатися під словами журналістів, а передав документ адвокатам затриманого Мальцева.

