Сі закликав до єдності «азійської сім’ї», щоб протистояти тиску США на Китай
Сі закликав до єдності «азійської сім’ї», щоб протистояти тиску США на Китай

Сі закликав до єдності «азійської сім’ї», щоб протистояти тиску США на Китай

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час свого турне Південно-Східною Азією просував ідею «азійської сім'ї» і закликав до регіональної єдності, вочевидь, намагаючись протистояти тиску США на країни щодо обмеження торговельних зв'язків з Пекіном.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

Китайський лідер наголосив на солідарності у своїй промові на державній вечері в Малайзії, де дві країни підписали широкі угоди з поглиблення економічних зв’язків.

«Китай і Малайзія будуть підтримувати країни регіону в боротьбі з підводними течіями геополітичного та блокового протистояння. Разом ми захистимо блискучі перспективи нашої азіатської родини», – сказав Сі в адміністративній столиці Малайзії Путраджаї.

Як зазначається у публікації, вбачаючи, що адміністрація Трампа готується шукати співпраці з торговими партнерами в оточенні Пекіна, Сі здійснив тур трьома країнами регіону – В’єтнамом, Камбоджею та Малайзією.

Цей дипломатичний поштовх був підкріплений спільною заявою, опублікованою в четвер, у якій Китай і Малайзія погодилися посилити співпрацю в галузях промисловості, ланцюгів поставок, обніму даними та талантами. Країни взяли на себе зобов’язання реалізувати свою п’ятирічну програму економічного та торговельного співробітництва та побудувати «стратегічну малайзійсько-китайську спільноту високого рівня».

Ще один випад в бік США стався, коли китайський лідер повторив свій заклик до боротьби з односторонніми діями в статті, опублікованій у четвер у камбоджійських ЗМІ напередодні його прибуття до столиці. «Разом ми повинні протистояти гегемонізму, політиці сили», – написав Сі, додавши, що два сусіди повинні «рішуче протистояти будь-яким спробам зовнішніх сил втрутитися в наші внутрішні справи, посіяти розбрат».

Коментарі Сі прозвучали в той момент, коли Пекін зіткнувся з ескалацією торгової війни зі США. Як зазначає видання, Вашингтон готується попросити країни вжити заходів для обмеження виробничої потужності Китаю, включаючи запровадження так званих вторинних мит на китайські товари в обмін на тарифні поступки.

Як повідомляв Укрінформ, регіональний тур китайського лідера Сі Цзіньпіна розпочався у В’єтнамі в понеділок. В’єтнамські лідери тепло прийняли Сі та підписали 45 угод щодо поглиблення економічних зв’язків.

10 квітня президент США Дональд Трамп встановив митні тарифи для продукції з Китаю на рівні 145%, що посилює торгове протистояння між двома країнами з числа найбільших економік світу.

Фото: ЕРА

Теги по теме
Дональд Трамп Китай
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader