/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F22c578214bb1b5cd762094e7fd582692.jpg)
Що таке імла: що ж це за явище таке та як його відрізнити
Якщо ви не чули про таке атмосферне явище як "імла", то 24 Канал розповідає про цей термін, посилаючись на termin.in.ua.
Що таке "імла"
Таємничим словом "імла" позначають стан атмосфери коли повітря стає мутним і непрозорим через наявність у ньому дрібних частинок пилу, диму, сажі чи вологи. Це призводить до зниження видимості та створення розсіяного, тьмяного освітлення.
Дальність видимості при імлі коливається зазвичай від 1 до 9 кілометрів, а іноді може знижуватися до кількох сотень і навіть десятків метрів.
Імлу поділяють на суху та вологу, перша – це пил і дим, вона сірувата чи коричнева; а друга – пил змішаний з крапельками води, утворюється біля водойм і вона білуватого кольору.
Суху імлу українці могли спостерігати навесні 2024 року, коли з Африки вітри принесли піски з Сахари.
Часто його плутають із туманом чи серпанком. Однак, туман утворюється внаслідок конденсації водяної пари у повітрі, а імла – пилу.
Імла у місті / Freepik
Причини та небезпеки імли
Імла свідчить про забрудненість атмосфери. Імла може виникати як унаслідок природних явищ, так і через діяльність людини, і її густота та тривалість залежать від конкретних екологічних умов. А причинами виникнення є:
- пилові бурі,
- виверження вулканів,
- лісові пожежі,
- сільськогосподарські випалювання,
- автомобільні вихлопи,
- промислові викиди.
Окремо виділяють снігову імлу – характерне явище виникає внаслідок тривалих хуртовин.
Імла знижує видимість на дорогах, що підвищує ризик аварій. Також може призводити до затримок у роботі авіації та зупинки морського транспорту.
Явище несе небезпеку для здоров'я, люди з астмою, бронхітом або серцевими захворюваннями особливо вразливі до впливу імли та можуть зазнавати серйозного погіршення свого стану.
Саме слово "імла", за його звучання, часто використовують в літературі.
"Степи й лиман криються фіолетовою імлою" (Іван Нечуй-Левицький);
"Не шуми про минуле, тополе, за вікном у ранковій імлі" (Володимир Сосюра);
"В корчмі було душно і висіла імла" (Михайло Коцюбинський).
Українська мова має ще чимало цікавих і милозвучних слів, які притаманні лише їй. Дізнавайтеся нові слова та їх значення!

