/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F2f2cf54e573853cfe12c6e0adac22792.jpg)
Має негативний та зневажливий відтінок: що насправді означає слово "штунда"
Що ж воно насправді означає і звідки взялося – розповідає 24 Канал.
Походження слова
"Штунда" походить від німецького слова Stunde, що перекладається як "година". У 19 столітті це слово стало вживатися в південній частині Російської імперії, зокрема в Україні, у зв'язку з релігійним рухом, який набував популярності серед німецьких колоністів та місцевого населення.
"Штундами" почали називати євангельських християн – протестантів, які збиралися на так звані "штунди" (години) для читання Біблії, молитви та релігійних обговорень. Найчастіше ці зібрання відбувалися окремо від традиційних церков, що викликало підозру у представників офіційних православних структур.
До "штунд" зазвичай зараховували:
- Баптистів.
- Менонітів.
- Адвентистів.
- Євангельських християн.
Що насправді означає слово "штунда" / Фото Unsplash
Ці люди відзначалися скромним способом життя, відмовою від алкоголю, регулярним вивченням Писання та активною місіонерською діяльністю.
Цікаво! У 19 – 20 століттях слово "штунда" часто мало негативний чи зневажливий відтінок, особливо з боку представників офіційної церкви або влади. У радянський період його могли використовувати для висміювання або стигматизації релігійних меншин, часто без розуміння справжньої суті.
У сучасній мові це слово застаріле і використовується рідко, переважно в історичному контексті, або як іронічне чи зневажливе позначення "занадто релігійної" чи "дивної" людини — хоча це некоректне і образливе вживання.

