/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Ff0c19d7983078dc4a506370a27933968.jpg)
Корисна розробка. Вчені створили літієву батарею, що самовідновлюється
Інженери та хіміки з Каліфорнійського університету в Берклі, Технологічного інституту Джорджії та Гонконзького університету науки і технологій представили унікальну літієву батарею, здатну відновлюватися після механічних пошкоджень.
Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, демонструє, як розроблений матеріал не тільки витримує розтягування, порізи та проколи, а й залишається функціональним навіть після 500 циклів заряджання та розряджання. Ця технологія може кардинально змінити вигляд переносної електроніки, створюючи пристрої, стійкі до механічних навантажень, які не залежать від традиційних форм-факторів.
В основі нової батареї лежить цвіттер-іонний полімер, що поєднує позитивні й негативні заряди, який взаємодіє з водою та іонами літію в особливий спосіб, даючи змогу зберегти стабільність навіть в умовах підвищеної вологості. При цьому унікальний склад електроліту на основі солі літію без фтору і здатність витягувати воду з повітря забезпечують високу ефективність і безпеку. Пристрій показав стійкість до зовнішніх впливів і здатний продовжувати роботу навіть після ушкоджень, як-от проколи та порізи, що робить його особливо перспективним для використання в гнучкій електроніці та медичних пристроях.
Такі розробки наближають технологію до реальності, в якій гаджети не бояться зносу і можуть підлаштовуватися під тіло користувача. Батарея успішно пройшла випробування на друкованій платі з працюючими світлодіодами, демонструючи надійність протягом тривалого часу без ознак руйнування структури. Цей проєкт відкриває нові перспективи не тільки для споживчої електроніки, а й для інженерних рішень у медицині, робототехніці та інших сферах.

