Єврокомісія заборонила ШІ-агентам приєднуватися до онлайн-зустрічей
Європейська комісія, яка є виконавчим органом ЄС, заборонила віртуальним помічникам на основі штучного інтелекту брати участь у своїх засіданнях. Про це повідомляє Politico.
Раніше цього місяця таке правило вперше запровадили під час розмови з представниками мережі офісів підтримки цифрової політики по всій Європі. «ШІ-агенти заборонені», — йшлося у слайді з етикету онлайн-зустрічі на початку презентації.
Американське видання Politico пише, що поява ШІ-агентів є дивним поворотом у розвитку технологій штучного інтелекту.
Найпопулярнішою програмою штучного інтелекту наразі є чат-боти, як-от ChatGPT від OpenAI, які можуть генерувати текст чи інформацію або виконувати одне завдання на запит людини. Але ШІ-агенти виходять за ці межі.
Ці помічники можуть самостійно вирішувати кілька завдань і взаємодіяти у віртуальному середовищі. Вони діють від імені користувачів, щоб виконувати серію завдань, допомагаючи людям у їхній роботі чи повсякденному житті. Наприклад, приєднуються до онлайн-зустрічі, роблять нотатки або навіть декламують певну інформацію.
Поки що ця технологія не регулюється окремим законодавством, але моделі штучного інтелекту, які лежать в основі ШІ-агентів, повинні будуть дотримуватися обов’язкового Закону ЄС про штучний інтелект, зазначає Politico.
Ця технологія також може опинитися в центрі уваги, коли Європейська комісія розглядатиме спеціальне законодавство щодо алгоритмічного управління — ситуацій, коли працівників наймають на основі алгоритмів.
Нагадаємо, компанія Adobe повідомила, що впровадить агентів штучного інтелекту у свої програми Photoshop та Premiere Pro, які допоможуть користувачам виконувати складні завдання редагування.
Раніше компанія OpenAI представила агента штучного інтелекту Deep Research («Поглиблене дослідження»), який формує комплексні відповіді на основі ретельного пошуку інформації з багатьох джерел у мережі.
Фото: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

